Connect with us

Magazin

Kate Winslet: yakınlaşma sahnelerini çekmek sandviç yemeye benzemiyor

Dünyaca ünlü oyuncu Kate Winslet, yeni filmi ‘Ammonite’ hakkında açıklamalar yaptı. Kate Winslet, filmdeki sevişme sahneleri için, “Sevişme sahnesi çekmek elbette sandviç yemeye benzemiyor” dedi.

Published

on

By

Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ı bir araya getiren ‘Ammonite’ adlı film, ilk olarak önümüzdeki ay düzenlenecek olan Toronto Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak.

Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği film, dünyanın ilk fosil bilimcisi (paleontolojist) olarak tanınan Mary Anning’in yaşamından kesitler sunuyor. Filmde, İngiliz bilim insanı Anning’i, Kate Winslet canlandırıyor. Oyuncunun rol arkadaşları ise Saoirse Ronan ile Fiona Shaw, Gemma Jones, Alec Secareanu…

O SAHNELER HAKKINDA KONUŞTU

Kate Winslet, ‘Ammonite’ adlı filmin çok konuşulan sevişme sahneleri hakkında görüşlerini de Hollywood Reporter dergisine verdiği röportajda dile getirdi.

Winslet, “Sevişme sahnesi çekmek elbette sandviç yemeye benzemiyor” dedi ve yönetmen Frances Lee’nin bu sahnelerin çekiminden önce çok gergin olduğunu anlattı.

ONA ‘BIRAK ÇALIŞALIM’ DEDİM

Ardından aynı sahnelerde kamera karşısına geçtiği rol arkadaşı Saoirse Ronan ile birlikte bu gerilimi azaltmak için bir çözüm bulduklarını söyledi. Winslet, sözlerini, “Frances’e ‘Bırak çalışalım’ dedim. Sonra da işimizi yaptık” diyerek sürdürdü.

Güzel oyuncu, bu sahneler için Ronan ile birlikte bir koreografi oluşturduklarını ve ona göre davrandıklarını da anlattı.

44 yaşındaki üç çocuk annesi Kate Winslet, çıplak sahnelerde oynamanın kendisini gururlandırdığını da sözlerine ekledi. Winslet, “40 yaşın üzerinde ve doğumlar sonrası vücudumu göstermekten gurur duydum” diyerek yaşıtı birçok kadın oyuncunun bunu yapacak cesareti bulamadığını söyledi. Bu yüzden bu sahnelerde dublör kullanmadığını da belirtti.

Kate Winslet, üç kez en iyi yardımcı kadın oyuncu, dört kez de en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar adayı gösterildi. 2009 yılında The Reader (Okuyucu) filmindeki performansıyla kadın oyuncu Oscar’ını kazandı.

Kate Winslet, üç kez en iyi yardımcı kadın oyuncu, dört kez de en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar adayı gösterildi. 2009 yılında The Reader (Okuyucu) filmindeki performansıyla kadın oyuncu Oscar’ını kazandı.

Winslet’ın ‘Ammonite’ filmindeki rol arkadaşı Saoirse Ronan ise son dönemin yıldızı yükselen oyuncularından. 26 yaşındaki oyuncu, kariyeri boyunca çok sayıda ödül kazandı. Dört kez de Oscar adayı oldu ancak her birinde ödülü başka meslektaşlarına kaptırdı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar