Connect with us

Dünya

Kendisini kaçıran çeteyle parti yaptı!

Bir çete tarafından kaçırıldığını söyleyen 25 yaşındaki öğrenci, kendisini kaçıranlarla parti yapıp yüzerken görüntülendi.

Published

on

By

Bir çete tarafından kaçırıldığını söyleyen öğrenci, kendisini kaçıranlarla parti yaparken ve yüzerken görüntülendi. 25 yaşındaki Sam Demilecamps, kendisini kaçıranlar tarafından tazyikli suya maruz bırakıldığını ve işkence gördüğünü söyledi.

Ancak sanıklardan biri, İtalyan mahkemesinde ifadesini sunarken, kaçırmanın öğrencinin borçlarını ödeyebilmesi için sahnelendiğini iddia etti.
İtalyan polisi, yıllık 36bin sterlin kazanan Lord Wandsworth College’ın eski öğrencisini Ekim ayında İtalya’nın merkezinde bir apartman dairesinde bir merdivene bağlı buldu.

İtalya’da seyahat ederek gezen Sam’i kaçıranlar 6 bin 000 sterlin fidye aldı. Ancak Mirror’ın haberine göre, sanıklardan birinin avukatı 21 yaşındaki müvekkili Ahmed Rajraji tarafından çekilen videonun Sam’in kendisini kaçıranlara yakın olduğunu kanıtladığını iddia ediyor.

Vando Scheggia, sanıkların Sam’i sadece birikmiş borçlarını ödeyebilmek için kilit altında tuttuklarını da söyledi. Scheggia, Haziran, Temmuz ve Ağustos’u grupla geçirdiğini ve videonun kendisini restoranlarda, plajda ve bir gece kulübünde gösterdiğini söyledi.

Scheggia, Mirror’a yaptığı açıklamada, “Bu gerçek bir kaçırma olsaydı, onu Haziran’da alıp 600.000 euro isteyebilirlerdi” dedi.
“Evet, Bay Demilecamps iradesi dışında alıkonuldu. Ama ona iyi davrandılar. Evde kaldığı beş ila altı gün boyunca arkadaşlarının 1500 euro göndermesini sağladı. Daha fazlasını elde edemeyeceğini anladığında, kaçabileceğini düşündü. Ellerine kelepçe taktılar.”
18 yaşındaki Rajraji, Rubens Beliga Gnaga, 22 yaşındaki Dona Conte ve 20 yaşındaki Aurora Carpani, “gasp amacıyla adam kaçırma” suçlamasıyla mahkemeye çıktı ve ev hapsinde tutuluyorlar. Gnaga, tutuklandıktan sonra geçen ay İtalya’da mahkemeye çıktığında, hakime “Bu bir düzmeceydi” dedi ve ekledi: “Ona 7.000 euro borç vermiştik. Kaçırma, ailesini bize parayı göndermeye ikna etmek için sahnelendi.”
Sanıkların, Bordon, Hants’tan Sam’i Monte San Giusto’da en üst kattaki bir dairede alıkoyduğu iddia ediliyor. Sam, polise verdiği ifadede, “Kaçırılmadan birkaç gün önce beni tutsak edenlerle birlikteydim ve benim çok para harcadığımı gördüler” dedi.


25 yaşındaki Sam Demilecamps, “Dairede tutulduğum süre boyunca şoka uğradım, banyoda su altında tutuldum ve dövüldüm.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Milliyet

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar