Connect with us

Magazin

Kerim Tekin ile ilgili yıllar sonra ortaya çıkan gerçek!

Kerim Tekin, 27 Haziran 1998 tarihinde Afyon-Sandıklı karayolunda trafik kazası geçirmiş, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Ünlü şarkıcı, vefatından bir yıl önce seslendirdiği ‘Kar Beyazdır Ölüm’ parçasıyla hafızalara kazınmıştı. Unutulmaz şarkının sözü ve bestesine imza atan Tayfun Duygulu, yıllar sonra meslektaşı hakkında çarpıcı bir gerçeği açıkladı.

Published

on

Tayfun Duygulu, tv8’de yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. ‘Hadi Yine İyisin’ ile bir döneme damga vuran 52 yaşındaki şarkıcı, 1997 yılında yazdığı, Kerim Tekin’in okuduğu ‘Kar Beyazdır Ölüm’ şarkısının hikayesini canlı yayında anlattı.

“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU”

Ünlü müzisyen, “Kerim’e iki tane parça vermiştik. Menajeri ‘Senin kendine sakladığın şarkı vardır’ dedi. Benim için soruyor sandım, ‘Var’ dedim ve mırıldanmaya başladım. Kerim balkondan duydu, ‘Bu parça benim’ dedi. 20 dakika boyunca ısrar etti. Okuyunca tüylerim diken diken oldu. Onun kısmetiymiş” açıklamasını yaptı.

“KAZA YERİNE İLK BİZ GİTTİK”

Kerim Tekin’in yaşamını yitirdiği kaza hakkında konuşan Duygulu, “Bora Gencer’le Antalya’da ödül aldığımız bir törenden dönerken acı haberi telefonda aldım. ‘Kerim kaza yapmış, vefat etmiş. Yakın arkadaşısın, haberin var mı?’ dediler. Bir yerde durduk, televizyonu açtırdık. Kazanın olduğu Afyon’a yarım saatlik mesafedeyiz, kazanın olduğu yere ilk giden biziz. İçeri girmeye cesaret edemedim” ifadelerini kullandı.

“OĞLUMA NEDEN BÖYLE BİR ŞARKI YAPTIN?”

Tayfun Duygulu, “Kerim hep ‘Ben trafik kazasında öleceğim. Ölürsem belki albüm çok satar’ derdi. Biz de ‘Sen yaşa da çok satsın, öyler şey mi olur’ derdik. Kısmet, bazı şeyler insanın içine doğarmış. Kazadan sonra annesinin yanına gittiğimde ‘Oğluma neden böyle bir şarkı yaptın?’ diye sordu. Sanki kara haber parçası gibi! ‘Anem ben ne bilirim? Ben kar beyaz diyerek onun ruhunu anlatmışım’ dedim. Birbirimize sarıldık” şeklinde konuştu.

SANAT DÜNYASINI YASA BOĞAN ÖLÜM

Kerim Tekin, 26 Haziran 1998’de Afyon Sandıklı’da konser vermişti. Sahne sonrası yakın arkadaşının düğünü katılmak için menajeri Halis Bütünley’le birlikte kiraladığı araçla yola çıkmıştı. Sevilen sanatçı, mıcır çalışması olan bir yolda şarampolden aşağı düşen araçta son nefesini vermişti. Kerim Tekin’in henüz 23 yaşında, kariyerinin zirvesindeyken vefatı sanat dünyasını yasa boğmuştu.

CNNTürk

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar