Connect with us

Gündem

KKTC’de coronavirüs sıfırlandı: 83 yaşındaki son hasta da alkışlarla uğurlandı

Ülkede, bugün yapılan bin 7 testte pozitif vakaya rastlanmadı. Ayrıca KKTC’de 24 gündür pozitif vaka görülmediği kaydedildi

Published

on

By

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) son yeni tip coronavirüs (Covid-19) taşıyan hastanın iyileşmesiyle birlikte vaka sayısı sıfırlandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavisi sona eren 83 yaşındaki Zekai Gece, sağlık çalışanlarının alkışları arasında KKTC Başbakanı Ersin Tatar ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin de katılımıyla uğurlandı.

Başbakan Tatar, KKTC’de Covid-19 sürecinin başarıyla yönetildiğini belirterek, özellikle bu süreçte büyük emek veren sağlık çalışanlarına teşekkürler etti.

Covid-19 mücadelesini başından bu yana sıkı takip ettiklerini vurgulayan Tatar, “Hepimiz iyi çalıştık. KKTC adına güzel bir iş çıkardık. İki ay sonra son vaka taburcu oluyor. Bu, KKTC’nin bir başarısıdır. KKTC, büyük bir sınav vermiştir, bu sınavı başarıyla yönettik.” ifadesini kullandı.

“Son vakayı da taburcu etmiş bulunmaktayız”

Bakan Pilli, KKTC halkının sağlık çalışanlarına minnettar olduğunu belirterek hem kendi hem de KKTC halkı adına onlara teşekkürlerini iletti.

KKTC’de 10 Mart’ta ilk vakanın çıktığı günden bu yana çok başarılı bir çalışma dönemi geçirdiklerinin altını çizen Pilli, “Halkımızın kurallara uyması ve sağlık çalışanlarımızın başarısı sayesinde bu günlere geldik. Son vakayı da taburcu etmiş bulunmaktayız. Ne kadar da KKTC’yi tanımasalar da biz, KKTC olarak varlığımızı göstermiş oluyoruz.” diye konuştu.

Pilli, bugün 1007 test yapıldığı, pozitif vakanın tespit edilmediği ve ülkede 24 gündür pozitif Covid-19 vakası görülmediği bilgisini paylaştı.

Taburcu olan Gece ise “Rabbime bana bu günleri gösterdiği için dua ediyorum.” dedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar