Connect with us

Gündem

KKTC’de yeni Coronavirus kısıtlamaları getirildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle yeni kısıtlamalar getirildi

Published

on

By

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle yeni kısıtlamalar getirildi. Açık ve kapalı alanlarda yapılan eğlencelerde kişi sayısı düşürülürken; düğünlerde maske zorunluluğu getirildi.
KKTC’de 1 Temmuz’da Covid-19 önlemlerinin gevşetilmesinin ardından 160 vakaya tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı da önlemlerin sıkılaştırılması kararı aldı. Resmi gazetede yayınlanan kararlara göre, açık alanda düzenlenecek eğlencelerin kişi sayısının 100 kişi ile sınırlandırıldı. Kapalı alanlarda ise kişi sayısının; 200 m2 ve üzere yerlerde maksimum 50 kişi, 100-200 m2 arası yerlerde maksimum 30 kişi, 50-100 m2 arası yerlerde maksimum 20 kişi, 50 m2 altındaki yerlerde maksimum 10 kişi ile sınırlandırılmasına karar verildi.

Düğünlerde de maske takılmasının zorunlu olması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi, el sıkışması ve temasın olmaması yönünde kararlar açıklandı. Öte yandan, günlük uçuş sayısının bugün gece yarısından itibaren 6 le sınırlandırılması kararı alındı. Deniz yolu ile ülkeye gelen yolcu sayısı da 250’e indirildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar