Connect with us

Dünya

Kolombiya’da bir kadın, dekoltesi nedeniyle veli toplantısından atıldı

Kolombiya’da yaşayan 3 çocuk annesi kadın, dekoltesi nedeniyle veli toplantısından apar topar atıldı. Yaşadığı duruma sosyal medya hesabından isyan eden kadın, kıyafetlerinin normal olduğunu dile getirdi.

Published

on

By

Kolombiya’daki bir okulda ilginç bir olay yaşandı. Anne Isabel Castro isimli 3 annesi kadın, çocuğunun veli toplantısından aşırı kıyafeti nedeniyle atıldığını iddia etti.

Dekolteli bir bluz ve yırtık bir kot pantolon giyerek toplantıya katılmaya çalışan Castro, koronavirüs kurallarına uyduğunu ve bunun için bir maske taktığını belirtti. Toplantıdan neden çıkarıldığını önce anlamadığını söyleyen kadın daha sonra bunun kıyafeti için olduğunu anladı.

“Kendimi ayrımcılığa uğramış hissediyorum”

Castro söz konusu kıyafetini sosyal medya hesabından paylaşarak, şunları söyledi: Evden ayrıldım ve aynada kendime baktığımda iyi giyindiğimi düşündüm. Kot pantolon ve oldukça sıradan olduğunu düşündüğüm bir bluz giydim. Bir çalışan bana ‘böyle gelemezsin’ dedi. Daha sonra da bir öğretmen aynı cümleyi kurdu ve okuldaki kuralları okumamı gerektiğini söyledi. Kendimi ayrımcılığa uğramış hissediyorum çünkü kimsenin bir başkasını işaret etme, yargılama veya eleştirme hakkı yok.

 

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar