Connect with us

Dünya

Konya’daki saldırıya tepki: Türkiye’de doktorlar iş bırakma eyleminde

Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) bağlı doktorlar, Konya Şehir Hastanesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda meslektaşları Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya’nın hayatını kaybetmesini protesto etmek için 2 günlük iş bırakma eylemi başlattı.

Published

on

Hacettepe Tıp Fakültesi binası önünde toplanan grup adına açıklama yapan Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Doktor Mine Coşkun, dün doktor Ekrem Karakaya’nın silahlı saldırı sonucu öldürülmesinden dolayı üzüntü içinde olduklarını söyledi.

Sağlıkta şiddetin münferit bir olay değil, toplumsal ve politik bir sorun olduğunu gerekçeleriyle ifade ettiklerini söyleyen Coşkun, “Sağlık kurumlarında meydana gelen silahlı saldırıların artışı nedeniyle bu konuda önlem alınmasını ve 6136 sayılı yasada değişiklik yapılmasına ilişkin yasa teklifleri önerdik. Ancak tüm uyarılarımız görmezden gelindi. Bilinçli bir yaklaşımla şiddetin kaynağı, toplumsal bağlamından koparılarak sorun bireylere indirgendi.” dedi.

Sağlık emekçilerine en ufak bir zararın gelmesine tahammüllerinin olmadığını ifade eden Coşkun, şiddetin öngörülebilir ve önlenebilir bir toplumsal sorun olduğunu anlattı.

Karakaya’nın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Coşkun, ülke genelinde bugün ve yarın iş bıraktıklarını bildirdi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar