Connect with us

Yaşam

Korkunç olay! Hırsız değil, ayılar girdi!

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi ayı kabusu yaşadı. 25 eve ayılar saldırdı. Evleri birbirine katan ayıların pençe izleri ise, ev sahiplerini şoke etti.

Published

on

Yüksek kesimlerinde yiyecek bulamayan ayılar, Çiçekli Yaylası ve Kale köyüne indi. Ayılar girdikleri evde geriye, kırıp döktükleri odaları ve pençe izlerini bıraktı.

Yayladaki 25 eve giren ayılar, pençe ve dişleri ile kapılara ve pencerelere zarar verirken, birçok eşyayı ise dağıtarak parçaladı.

Kale köyü Muhtarı Mehmet Ali Yanmışoğlu, “Kar yağdıktan sonra yaylayı terk ettik. Hafta sonu ne var ne yok bakmak için yaylaya çıktık. Çiçekli Yayla ve Kale köyünde 25 haneye ayı girmiş ve evleri talan etmiş” diye konuştu.

“Teneke korumalar bile sökülmüştü”

Yaylada evleri bulunan Cevahir Tonyalı, “Hafta sonu akrabalarımızla birlikte yaylaya çıktık. Yaylaya çıkınca birçok evin kapısının kırık olduğunu gördük, şoka uğradık. Kapı girişlerine çakılan teneke korumalar bile sökülmüştü” dedi.

Eve girince şok olduklarını ifade eden Rabia Karanfil, “Yaylaya vardığımızda birçok evin, ayıların saldırısı sonucu talan edildiğini gördük. Özellikle evlerin mutfak bölümlerinde ve buzdolaplarında ciddi zarar vardı. Eve girdiğimizde ayıların izleri halen çok tazeydi” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar