Connect with us

Yazar

Korkunun koronaya faydası yok!

Published

on

By

Almanya’daki COVID karantina kurallarını çiğneyenlerin tutuklanacağı ve ülke genelinde bulunan genelde Suriyelilerin kaldığı mülteci kamplarında gözaltına alınacağı ortaya çıktı!

Kuralları defalarca ihlal eden kişilerin Dresden’de bir “gözaltı kampında” tutulacağı bildirildi.

Almanya, COVID’e yakalandıktan sonra evde kal yasalarını çiğneyen veya kendi kendine tecrit etmeyi reddedenleri nerede hapse atacaklarını belirledi!

Angela Merkel’in 2015 yılından itibaren milyonlarca göçmeni kabul etmek için yaptığı (ekonomik açıdan doğru bir adım bence) hareketin bir sonucu olarak Almanya’nın ülke çapında çok sayıda mülteci kampı bulunuyor.

Daily Mail’e göre, “Doğu Saksonya Eyaleti, önümüzdeki hafta inşa edilecek bir mülteci kampının çitle çevrili bir bölümünde karantinadan kaçanların tutulması planları doğruladı” diye yazdı.

Angela Merkel’in Almanya’da tüm toplu taşıma araçlarının kapatılmasını da içeren yeni bir “mega kilitlenme” ilan etmeye hazır olduğu da bildirdi.

Daha ne olabilir diye düşünürken Hitler’in en eski, en uzun süreli Generallerinden biri olan ve II.Dünya Savaşı sırasında en iyi Alman askeri figürü olarak kabul edilen Field Marshall Hermann Goering aklıma geldi. Savaşta hayatta kalan ve yargılanan, mahkum edilen en yüksek rütbeli Nazi idi Goering. Nürnberg Mahkemesi’nde ölümle yargılanırken asılmadan önceki gece kendini bir siyanür kapsülüyle öldürmeyi başardı.

“İnsanlar savaşı sevmezler” dedikten sonra insanları savaşa nasıl ikna edileceğini şu şekilde açıklamıştı:

“Tek yapmanız gereken onlara saldırıya uğradıklarını söylemek ve pasifistleri vatanseverlik eksikliği ve ülkeyi tehlikeye maruz bırakmakla suçlamak. Herhangi bir ülkede bu kural aynı şekilde çalışır.”

Yani korku satarak Alman halkını Nazileri desteklemesini, geri kalanların da susup itaat etmesini sağlamış oldu.

Kendinize şu soruyu sorun. Dünya tarihinde hiç bir insan üzerinde denenmemiş RNA aşısının uzun vadede etkilerini bilmeden neden aşırı şekilde destekliyorlar da Çin, Vietnam yada Yeni Zelanda gibi sorunu çözmüş ülkelerin tedavi yöntemleri ve 60 senedir kullanılan faydalı ilaçların lafı geçmiyor?

Son bir soru: Eğer insanlara; “Şubat ayında bir ay boyunca her yer kapalı olacak. Marketler ve tüm okullar dahil… Alışverişinizi yapın bir ay kimse dışarı çıkmayacak” deseler, virüsün  15 gün içinde öldüğü var sayılıyor ya (Karantina süreci bu nedenle 14 gün olarak açıklanıyor) bu bir ayın sonunda salgın bitmiş olmaz mı?

Peki nerdeyse bir senedir işsiz, parasız kalmış, kira ödeyemediği için iş yerini ve evini kaybetmiş insanların sokakta yaşamak zorunda kalması, sokakta çocuklarının soğuktan ölmesi, bazı gençlerin gelir eşitsizliği nedeniyle kalıp sizi yolda yürürken bıçaklaması hoş olur mu? Hükümet, ‘Seni sevdiğim için dövüyorum’ diyen psikopat bir koca gibi davranacak ve siz şikayet ettiğiniz zaman Alman mülteci kamplarında eğitileceksiniz. Evet Almanya’da eleştirenlerin de Mülteci kamplarına yollanması onaylandı!

Susarsanız Nazi Almanyası gibi oluruz. En önemlisi korkmayın. Korkunun koronaya faydası yok. Birde korku bulaşıcıdır. Ben geçen ay korona virüsüne yakalandım ve 12 gün uykusuz ve 5 gün yemek yemeden geçirdim. Virüsü inkar etmiyoruz. Virüs yönetiminde başta İngiltere ve bazı gelişmiş ülkeler sınıfta kaldı. Ben ve benim gibi düşünen gazeteciler bu yanlışları dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz.  Yoksa virüsü de inkar etmiyor ve aşıya da karşı çıkmıyoruz.

Korkmayın! Okuyun, araştırın ve paylaşın. Güzel günler bizi bekliyor.

https://summit.news/2021/01/18/germany-set-to-detain-covid-rulebreakers-in-refugee-camps/

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar