Connect with us

Dünya

‘Koronavirüse karşı korur’ diyerek yılan yiyip video paylaşan kişi tutuklandı

Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinde, ‘koronavirüse karşı koruyacağını’ iddia ederek yılan yerken çektiği videoyu paylaşan kişi tutuklandı.

Published

on

Hindistan’da Vadivelu adındaki bir kişi ‘yılan koronavirüsü sizden uzak tutmak için iyidir’ diyerek yılan yerken videosunu paylaşmıştı.

50 yaşındaki tarım işçisinin paylaştığı videoyu izleyen bir kişi, durumu polise bildirerek Vadivelu için tutuklama emri çıkarılmasını sağladı. Vadivelu, polise verdiği ifadede, birkaç kişi tarafından yılanı yemeye zorlandığını ve sarhoş olduğunu söyledi.

Uzmanlar ise “O ısırmadan önce yılan ölmüş ancak her şekilde insanlara zarar verebilir. Felçli kalabilirdi. Yılanın zehir bezlerini ısırmadığı için şanslı” dedi.

Diken’de yer alan habere göre hakim karşısına çıkacağı belirtilen Vadivelu’ya ormanlardan sorumlu daire yılanı öldürdüğü için 7 bin rupi (821 lira) ceza kesti.

27 milyon 894 bin 800 vakanın görüldüğü, 325 bin 998 kişinin hayatını kaybettiği Hindistan’da, geçen ay bir siyasetçi solunum cihazına bağlı bir hastaya inek idrarı içirirken yakalanmıştı. İnsan sağlığına zarar verecek bitkisel karışımları önerenler, internetten pazarlayanların sayısı da az değil.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar