Connect with us

Dünya

Kral’dan onay geldi: Posta pullarında Kraliçe’nin portreleri olacak

Kraliyet Posta Hizmetleri (Royal Mail), Kral tarafından onaylanan ilk pullarını duyurdu: Kraliçe 2. Elizabeth’in bir dizi portresi yer alacak.

Published

on

By

70 yıl tahtta kalan ve 8 Eylül’de hayatını kaybeden Kraliçe 2. Elizabeth’in ardından Kraliyet de bir dizi değişiklik için çalışmalara başladı. Pasaportlar, paralar gibi resmi araçlarda yeni hükümdarın simgesi için çalışmalar devam ederken Kral 3. Charles tarafından onaylanan ilk pullar da belli oldu.

Kraliyet Posta Hizmetleri’nde daha önce Kraliçe’nin portreleri 2002 yılındaki Altın Jübile münasebetiyle pullarda yer alırken yeni dörtlü sette de Kraliçe’nin portreleri doğum ve ölüm tarihlerini içererek siyah bir çerçeve içinde yer alıyor.

Pullarda yer alan fotoğraflar ise şu şekilde: Dorothy Wilding tarafından 1952’de II. Elizabeth’in tahta çıkışının anısına çekilmiş bir fotoğraf, 1968’de Cecil Beaton tarafından fotoğraflandığı bir görüntü ve Tim Graham tarafından yapılan en son portre ise 1996 yılında Çek Cumhuriyeti’ndeki Prag Kalesi’ne yaptığı bir ziyaretten.

Kraliyet Posta Hizmetleri’nin CEO’su Simon Thompson şunları söyledi: “Son 70 yıldır her İngiliz pulu, Rahmetli Majesteleri Kraliçe Elizabeth tarafından kişisel olarak onaylandı. Bugün, Majesteleri Kral tarafından ilk kez onaylanan bu pulları, bu ülkenin tarihinde emsalsiz bir kamu hizmeti veren ve görevine bağlılığı olan bir kadının anısına açıyoruz.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar