Connect with us

Dünya

Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümünün ardından Premier Lig ertelendi

İngiltere Premier Lig, Kraliçe II. Elizabeth’in ölümü nedeniyle bu hafta sonu oynanacak maçların ertelendiğini duyurdu. Öte yandan Ada’daki diğer ülkelerde de futbol maçları ertelendi.

Published

on

By

70 yıl tahtta kalan ve 96 yaşında hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 10 gün sürecek yası nedeniyle İngiltere başta olmak üzere diğer Ada ülkelerinde de erteleme kararları alındı.

İngiltere Premier Lig resmi açıklama yaparak hafta sonu oynanacak maçların ertelendiğini duyururken, alt lig maçları da bu hafta sonu oynanmayacak. İngiltere’nin yanı sıra diğer ada ülkeleri Galler, İskoçya ve İrlanda’da maçlar ertelendi. Ayrıca tüm at yarışı organizasyonları, kriket ve rugby müsabakaları bu hafta düzenlenmeyecek.

SANAT DEVAM EDECEK

Spor müsabakaları ertelenirken ülke genelindeki tiyatrolar gösterilerine devam edecek. Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayacak olan performanslar loş ışıklar altında düzenlenecek. Resmi yas döneminde TV kanalları da tüm programlarını değiştirdi ve eğlence programları bir süre rafa kalktı!

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar