Connect with us

Dünya

Kraliçe Elizabeth: Covid insanı çok bitkin bırakıyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth bu yılın başında yakalandığı Covid-19 hastalığının kendisini “çok yorgun ve tükenmiş” halde bıraktığını söyledi.

Published

on

Bu yıl tahttaki 70’inci yılını kutlayan 95 yaşındaki kraliçe, Covid hastalarını tedavi etmek için pandemi sürecinde inşa edilen Kraliçe Elizabeth Ünitesi’yle ilgili Royal Londra Hastanesi’ne bir “ziyaret” gerçekleştirdi.

Kraliçe bu video bağlantısı sırasında babasını ve kardeşini bu hastalıktan kaybeden ve kendi tedavisi hâlâ devam eden bir hastaya yaşadığı Covid-19 deneyimini anlattı.

Buckingham Sarayı, Kraliçe’nin korona virüsüne yakalandığını şubat ayında açıklamıştı. Kendisi de “hafif soğuk algınlığı belirtileri” gösterdiğini söylemişti. Hastaneye yapılan video aramasında Kraliçe, hâlâ tamamen iyileşemeyen Covid hastası Asef Hussain ve eşi Shamina’ya “Covid insanı çok yorgun ve bitkin bırakıyor, değil mi?” dedi.

Hussain, Aralık 2020’de ailesinin virüsle hastaneye kaldırılan üçüncü üyesiydi. Oradayken kardeşi ve babası vefat etti. Solunum cihazında yedi hafta geçiren Hussain hâlâ iyileşme aşamasında ve portatif bir oksijen makinesi kullanıyor.

Duvar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar