Connect with us

Gündem

Kraliçe’ye şok! Kaleyi kampçılar bastı

Kraliçe II. Elizabeth’in ikameti olan Windsor Kalesi’ne dün gece karavanıyla seyahat eden bir grup gezgin, kale dışına gelerek araçlarını park etti.

Published

on

Birleşik Krallık’ta dün, yaklaşık 30 kadar karavan ve onlarca gezgin Kraliçe II. Elizabeth’in adresi olan Windsor Sarayı’nın bahçesine karavanlarını parkederek kamp kurdu.Yetkililer ve grup arasında yapılan görüşmeler sonucu, belediye yetkilileri, polisler ve Saray Muhafızları girişimde bulunmak istedi. Ancak daha sonra grup müdahaleye gerek kalmadan dağıldı.

Gezgin kampçıları görenler, araçları nasıl park ettikleri konusunda oldukça şaşırdıklarını ifade etti. Yaklaşık 2 bin hektarlık alanda kraliyet mülkünün gün batımından gün doğumuna kadar halka açık olduğu bilinse de, dün yaşanan olayda kampçıların, Kraliçe’nin dairesini tam olarak gören alana kamp kurmaları güvenlik sorununu açığa çıkardı.

Beş gün önce malikaneye gelen gezginlerden daha önce de ayılmaları istenmiş, ancak kampçıların buradan ayrılmadıkları ve pijama giymiş çocukların oyun oynadıkları görülmüştü. Üstü çıplak bir erkek ise ‘‘İstediğimiz zaman gideriz’’ diyerek tepki gösterdi.

Geçen yıl da çitleri aşarak girmeye çalıştılar

31 yaşındaki bir erkek ile 29 yaşındaki bir kadın, geçen yıl Kraliçe’nin köpeklerini gezdirdiği ve ata bindiği Royal Lodge’daki bahçe çitlerinin üzerinden tırmanarak mülke girmiş, Kraliçe Elizabeth’in o sırada o evde bulunmadığı, ancak oğlu Prens Andrew’in orada olduğu bildirildi. Kraliçe’nin mülküne giren çift tutuklandı ve daha sonra kefaletle serbest bırakılmıştı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar