Connect with us

Dünya

Kraliyet Deniz Piyadeleri’nin eski başkanı kendini asarak hayatına son verdi

Kraliyet Deniz Piyadeleri’nin eski başkanı, evliliği ve kariyeri ile ilgili endişelerinden dolayı kendini asarak hayatına son verdi.

Published

on

Kraliyet Deniz Piyadeleri’nin eski başkanı, ‘evliliği ve kariyeriyle ilgili endişeleri’ nedeniyle asılarak öldü. Ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

Hampshire adli tabibi Jason Pegg, Tümgeneral Matthew Holmes’un 2 Ekim’de Winchester, Hampshire’daki evinde, yatak odasında ölü bulunduğunu söyledi.

Evli iki çocuk babası, Kuzey İrlanda, Kosova, Irak ve Afganistan turlarının ardından, 2019 yılında Genel Kraliyet Deniz Piyadeleri Komutanı olarak atanmıştı.

Görevde üç yıl kalması beklenmesine rağmen, daha önceki haberlere göre, Tümgeneral Holmes, altı ay önce üst üste istifa etmişti.

Winchester’daki bugünkü kısa süren duruşmada, polisin 22 Eylül’de aile evindeki bir olaya tanık olduğu bildirildi.

Bay Pegg şunları söyledi: “Matthew Holmes’un ölümüne sebep olarak evliliği ve kariyeri ile ilgili endişelerinin sebep olduğundan şüpheleniliyor.”

Kraliyet Deniz Piyadeleri başkanı halefi Korgeneral Rob Magowan ise şunları söyledi: ‘Kalbim ona ve ailesine atıyor. Onu ve ona en yakın olanları onurlandıracağız. General olması değil, Kraliyet Denizcisi olması önemli.

‘Şimdi herkesle birlikte onu anıyor ve kutluyorum. Komando Eğitim Merkezi’nde öğrendiğimiz ve eğittiğimiz gibi, birlikte tek bir aileyiz. Bir kez denizci, her zaman denizciyiz.”

Tümgeneral Holmes, 2006’dan 2008’e kadar 42 Komando Kraliyet Deniz Piyadesi’ni komuta etti ve 2007’de Afganistan’da gerçekleşen operasyonlardaki liderliği nedeniyle Üstün Hizmet Nişanı’nın bir Refakatçisi olarak atandı.

Ayrıca 2019’da bir CBE ile ödüllendirildi. ‘En kıdemli ve en üst düzeyde Kraliyet Deniz Piyadelerimizden biri’ olarak tanımlandı.

Duruşma, 10 Şubat 2022’ye ertelendi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar