Connect with us

İngiltere

Krallık Kilisesi’nin sahte Coronavirüs ilacı sattığı ortaya çıktı! ‘İlahi temizlik yağı’ 91 sterlin…

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de, Krallık Kilisesi tarafından sahte Coronavirüs ilacı satıldığı ortaya çıktı. Polis tarafından iki kez uyarılan kilise sahte kitlerin ismini ‘ilahi temizlik yağı’ olarak değiştirerek, tanesini 91 sterline piyasaya sürdü.

Published

on

By

İngiltere’de, Krallık Kilisesi tarafından sahte coronavirüs ilacı satışı ülkede gündeme oturdu. Daha önce, sahte coronavirüs ‘koruma kitleri’ sattığı için soruşturma açılan İngiltere’nin başkenti Londra’daki Krallık Kilisesi, satışları durdurmak yerine kitlerin ismini değiştirip ‘ilahi temizlik yağı’ adı altında satışına devam edilmesi birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı.

“İLAHİ TEMİZLİK YAĞI” 91 STERLİN

Kilise mensubu Bishop Climate Wiseman, bu kitin insanları coronavirüsten koruyacağını iddia etti. Günde üç kez alınması halinde coronavirüsü önlediği ve iyileştirdiği iddia edilen, küçük bir şişe yağ ve yanında bir parça kırmızı ip bulunan ‘ilahi temizlik yağı’ ilacını 91 sterline satılıyor. Ulusa yardım ettiklerini iddia eden Krallık Kilisesi çalışanı, “Ulusa yardım ediyoruz. Bunun coronavirüsü iyileştirdiğine ikna olduk. Bunların yaklaşık 2 binini sattık” dedi. İngiltere ve Galler Yardım Komisyonu, Krallık Kilisesi hakkında gelen şikayetleri incelemeye devam ettiğini ve yardım kuruluşunun sahte coronavirüs koruma kitlerinin satışını araştırdığını söyledi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar