Connect with us

Dünya

Kremlin Sarayı önünde müstehcen fotoğraf çektiren kadına hapis cezası

Rusya’da bir sosyal medya yıldızı Rus devlet başkanının resmi konutu olan Kremlin’in önünde yaptığı müstehcen çekim sonrası hapis cezasına çarptırıldı.

Published

on

By

Rus yetişkin film yıldızı Rita Fox, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in resmi konutunun yakınındaki bir katedralin önünde çektirdiği fotoğraf nedeniyle 14 gün hapis yatacak.

takipçileri tarafından daha çok Rita Fox olarak tanınan Ksenia Damova, ‘hafif holiganlık’ suçundan yargılandı ve 14 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Damova, çektiği fotoğrafla ‘atalarını gücendirmek’ gibi bir niyetinin asla olmadığını açıkladı: “Ben her zaman bir vatansever oldum. Rusya’yı seviyorum. Hayatımda ilk kez Kremlin’i ve Kızıl Meydan’ı görmeye karar verdim.”

Son birkaç hafta içinde Rusya’da halka açık teşhircilik bir trend haline geldi.

Geçen hafta, Instagram fenomeni Ira Volkova, başka bir ünlü Rus katedralinin dışında poposunu gösterdiği için tutuklandı.

Olay, Rusya’nın kültür başkenti ve ikinci büyük şehri Saint Petersburg’da önemli bir dönüm noktası olan St Isaac Katedrali’nin önünde meydana geldi. Fotoğrafın yaz aylarında çekildiği bildirildi ancak yetkililerin dikkatini yeni çekti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar