Connect with us

Dünya

Liverpool’un Anfield Road’un isim hakkını satma planı: Buna hayır diyemeyiz

Liverpool CEO’su Billy Hogan, Anfield Road’un isim hakkının satılabileceğini açıkladı. Bu karara Liverpool taraftarının ne tepki vereceği ise merak ediliyor.

Published

on

Yeni sezon öncesi Anfield Road’da yenilemeler yapan Liverpool, kulübün ikonik hale gelen stadyumunun isim hakkını da satılığa çıkarmaya hazırlanıyor.

İngiliz devi, 2023-24 sezonu başında tamamlanması planlanan 80 milyon sterinlik projeyle tarihi stadı yeniliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde stada 7 bin koltuk eklemeyi hedefleyen Liverpool toplam kapasiteyi 61 bine çıkartıyor.

The Athletic’e konuşan Liverpool CEO’su Hogan, iyi bir teklif gelmesi halinde kapasitesi yükseltilecek olan Anfield Road’un isim hakkını satarak gelir elde etmeyi düşündüklerini söyledi.

Hogan, “Kesinlikle gündemimize gelecek bir konu. Ana tribün için değil ama ‘Anfield Road’ için isim değişikliği olabilir. Buna hayır demeyiz. Ancak şu anda aktif olarak gündemimizde değil” ifadelerini kullandı. Anfield Road, “ana tribün, Anfield Road tribünü, KOP tribünü ve Sir Kenny Dalglish” tribünü olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

MÜHENDİSLERİN OLAĞANÜSTÜ ÇABASI

Anfield Road’un yenileme çalışmaları sürerken, 300 tonluk devasa çatı iki adet 600 tonluk paletli vinç kullanılarak kaldırıldı. Liverpool’un resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntülerde, 30 mühendisin ana yapıyı yeni çatıya sabitlemek için 12 saat harcadığı ve bunun 25 bin cıvata kullanılarak yerine vidalandığı yayınlandı.

2020’de Peter Moore’un yerine geçen kulüp CEO’su Hogan, stattaki çalışmaların tamamlanmasından sonra hedeflerini de anlattı:

“Sahayı yeni bir hibrit çimle değiştirdik ve bu bize ileriye dönük daha fazla esneklik sağlayacak. Çünkü her yaz çimlerin yeniden uzaması için fazla zaman gerektirmiyor. 2024’ten itibaren faaliyet gösterecek daha büyük bir alanımız olacak ve yazın ilerleyen saatlerinde daha fazla konser düzenlenecek. Elimizden geldiğinde aktif hale getirmek için çalışıyoruz.”

 

 

 

 

Haber: Sözcü

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar