Connect with us

Gündem

Londra-Antalya uçağında yumruklar havada uçuştu

Published

on

İngiltere’nin başkenti Londra Gatwick Havalimanı’ndan Antalya’ya gelen İngiliz havayolu şirketine ait bir uçakta tartışması çıktı.

“HALKIM HAKKINDA HİÇBİR ŞEY SÖYLEME”

İngiliz bir adamın siyah bir kadına yumrukla saldırdığı anlar görüntülendi. Görüntülerde siyahi kadının, “Ben Afrikalıyım. Halkım hakkında hiçbir şey söyleme” ifadelerini kullanmasının ardından adamın ön koltuğa yönelerek kadın yolcuya doğru yumrukla saldırdığı anlar kaydedildi.

Gatwick’ten yola çıkan ve Antalya’ya inen uçağın polis tarafından karşılandığı ve saldırganın uçaktan çıkarılıp gözaltına alındığı bildirildi. Olayı kaydeden kamera görüntülerinde kadın yolcunun, “Ben Afrikalıyım. Halkımla ilgili hiçbir şey söyleyemezsin” dediği duyuluyor.

Bunun üzerine adamın koltuğundan kalkıp hamle yaptığı ve yumruk salladığı görülüyor. Ancak yumruğun kadına isabet edip etmediği anlaşılmıyor. Olaya şahit olan yolcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İkinci bir siyahi kadın, arkadaşını sözlü olarak savunuyordu ve aynı tacize maruz kalıyordu. Sonra olay, videoda gördüğünüz saldırıya dönüştü.”

Tanık ayrıca, söz konusu adamın, diğer yolcuların alkışları eşliğinde uçaktan indirilip gözaltına alındığını ve Türk polisine hoşgörülü olmaları için yalvardığını söyledi.

Bir easyJet sözcüsü de yolcunun “rahatsız edici davranışları” nedeniyle polis tarafından uzaklaştırıldığını doğruladı. Sözcü, “Bu tür olaylar nadir yaşanır ama onları çok ciddiye alırız. Uçakta taciz veya tehdit içeren davranışlara müsamaha göstermiyoruz” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar