Connect with us

İngiltere

Londra artan vakalar nedeniyle ulusal koronavirüs “izleme listesine” eklendi

Başkent bugün ulusal koronavirüs “izleme listesine” eklendi. Londra Belediye Başkanı, vakalardaki artıştan sonra şehrin “dönme noktasında” olduğunu söyledi.

Published

on

By

Başkent bugün ulusal koronavirüs “izleme listesine” eklendi. Londra Belediye Başkanı, vakalardaki artıştan sonra şehrin “dönme noktasında” olduğunu söyledi. Sadiq Khan, Londra’da ev misafirliklerinin yasaklanması çağrısında bulundu.

Hatfa başında Başbakan ile görüşen Belediye başkanı Khan, “Başbakana söylediğim şeylerden biri: Bence ülke çapında olanları takip etmeliyiz ve hane halklarının sosyal karışmasını durdurmalıyız. Mayıs ayından bu yana ilk kez Salı günü başbakanla görüştüğümde, Londra’da bir sorun olduğunu söylediğime ve ek önlemler istediğime şaşırdı. Geç kalırsak sıkıntımız büyüyecek dedim” açıklamasını yaptı.

 

BAŞBAKAN YİNE YANLIŞ ANLADI!

İşçi Partisi belediye başkanı, Başbakanı bilimsel danışmanlarının söylediklerini “anlamamakla” suçladı. “Sanırım bu duyuruyla yine yanlış anladı” dedi. Dün başkentte 620 yeni virüs vakası kaydedildi – hafta başı sayıları iki katına çıktı. 

Başkent için henüz hiçbir ek önlem alınmayacak, ancak onu izleme listesine koymak, şehrin testlere ve diğer yardımlara daha fazla erişimle ekstra destek alabileceği anlamına geliyor. Londralıların Covid-19 semptomları varsa nhs / coronavirüs’te test için başvurmaları veya 119’u aramaları gerekiyor.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan bugün “Londra şu anda çok endişe verici bir dönüm noktasında” dedi ve bakanların daha fazla insanın ölmemesini sağlamak için testlere “hakim olmaları” gerektiğini söyledi.

Belediye başkanı hükümeti, “”Londra’da test kapasitesinin derhal artırılması ve en çok ihtiyaç duyulan alanlara odaklanması hayati önem taşıyor. Herhangi bir gecikme, şehrin hayal kırıklığına uğraması anlamına gelecek ve hayatlara mal olacak.”” sözleriyle uyardı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar