Connect with us

İngiltere

Londra için büyük tehlike! Belediye Başkanı özel önlemler almaya çalışacak

Londra’nın 20 ilçesindeki oranlar, İngiltere’nin kuzey bölgelerinden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Belediye Başkanı Sadiq Khan Londra’daki barlar dahil tüm mekanlarda maske zorunluluğu getirmek istiyor.

Published

on

By

Yeni veriler, Londra’nın 20 ilçesindeki oranların, yerel kilitlemelerin geçerli olduğu İngiltere’nin kuzey bölgelerinden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Yarın Belediye Başkanı ile Başbakan’ın bir toplantı yapması bekleniyor.

Belediye Başkanı Sadiq Khan , Londra’nın bir sonraki koronavirüs etkin noktası olabileceği korkusunun ortasında başka kısıtlamalar getirilmesini istiyor. Khan, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için 15 maddelik bir plan yapmak için konsey liderleriyle bir araya geldi.

Planlar arasında tüm personel  ve müşterilerin barlarda, restoranlarda yüz maskesi takması da bulunuyor. Hatta cenazelere katılanların sayısında bile kısıtlama getirilmesi gündemde… Maske takmak şu anda sadece mağazalarda, toplu taşıma araçlarında ve paket servislerde zorunlu.

Barların belli bir saatte kapatılması konuşulurken Londra Belediye Başkanının bu fikre sıcak baktığını açıkladığı biliniyor. Yeni kurallar başkentte 6 kişi kuralına bile farklı bir uygulama getirebilecği kulislerde konuşulanlar arasında…

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar