Connect with us

Dünya

Londra’da 23 Nisan coşkusu

Published

on

By

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İngiltere’nin başkenti Londra’da da kutlanıyor. Salusbury okulunda görev yapan Türk öğretmen Vehbiye Çalım’ın girişimleri sonrası okul yönetimi Saint George (Yorgi) günü ile Çocuk Bayramını bir dostluk göstergesi olarak birlikte kutlamaya karar verdi.

Paskalya tatili için çocuklara 23 Nisan posteri ödevi veren okulda 22 Nisan Cuma günü çeşitli etkinlikler ile 23 Nisan coşkusu yaşanacak.

5 sınıf öğrencilerine Yunus Emre Enstitüsü Hacıvat Karagöz oyunu sergilenecek. Okul bünyesinde, her sınıf bir aktivite yapılacak. Ana sınıflarında bayrak boyama,  1. sınıflarda 23 Nisan boyama, 2 sınıflarda 23 Nisan Tacı, 3 sınıflarda ise bilmeceli 23 Nisan boyamaları yapılacak.

Uzun yıllardır Londra’da öğretmenlik yapan Vehbiye Çalım, “Bu büyük coşkuyu tüm öğrenciler yaşasın istediğim için böyle bir girişimde bulundum. Zaten okul olarak Türkiye ve Türk öğrenciler ile iyi ilişkiler oluşturduk. Bursa’nın İnegöl İlçesi’ndeki Çaykara İlkokulu ile kardeş okul olduk. Daha önce okul olarak İnegöl’e bir seyahat düzenlemiştik. Bu yıl da tekrarlayacağız. Dünya çocuklarının kardeş olduklarını anlatmaya çalışıyoruz ve dünyadaki tek çocuk bayramını her çocuğun hissetmesi için çabalıyoruz” diye konuştu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar