Connect with us

Gündem

Londra’da aşı karşıtları AVM bastı!

Londra’da ‘aşı pasaportuna hayır’ sloganıyla düzenlenen eylemde bir grup protestocu, bir AVM basarak, “Özgürlüğünüzü geri alın” sloganları attı.

Published

on

Londra’da aşı karşıtlarını ve koronavirüse karşı alınan önlemlerin özgürlükleri ihlal ettiğini savunan kişileri bir araya getiren eylemler sürüyor. Londra’da dün binlerce kişi sokağa dökülürken, bir grup eylemci bir alışveriş merkezine baskın düzenledi.

‘Aşı pasaportuna hayır’ sloganıyla düzenlenen eylem, Londra’nın merkezinde Covid-19 önlemlerine, aşılara ve aşı pasaportlarına karşı çıkan çok sayıda kişiyi bir araya getirdi. Eylemcilerden bazıları pandeminin uydurma olduğunu savunurken, bazıları da aşılara karşı çıkararak “Benim bedenim, benim kararım” yazılı pankartlar taşıdı.

 

Duvar gazetesinde yer alan habere göre ilerleyen saatlerinde bir grup, kentin Shepherd’s Bush mahallesindeki Westfield alışveriş merkezini bastı. Eylemciler polisin müdahalesine rağmen binaya girerken, çok sayıda çalışan kendilerini dükkanlara kilitledi; müşteriler de kaçarken görüntülendi. Eylemcilerin AVM’nin içinde “Kapanmalara hayır” ve “Özgürlüğünüzü geri alın” gibi sloganlar attığı görüldü. Eylem, polisin müdahalesiyle son buldu.

Londra’da son haftalarda hükümetin koronavirüs önlemlerine karşı çıkan, kapanma kararlarının ve aşı pasaportu girişimlerinin özgürlükleri ihlal ettiğini savunan çok sayıda kişi cumartesi günleri eylem düzenliyor.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar