Connect with us

Kültür Sanat

Londra’da beden ve zihin sağlığı için erkeklere özel fotoğraf atölyesi

Artlens London Sanat Atölyesi ve Londra’da sağlık eşitsizlikleri üzerine çalışmalar sürdüren Social Action for Health, bireylerin beden ve zihin sağlığının dengelenmesi ve desteklenmesi için bir fotoğraf atölyesi serisi düzenliyor.

Published

on

Eğitmenliğini Fotoğraf sanatçısı ve eğitmen Dr. Nilay İşlek’in yapacağı ve 4 hafta sürecek olan fotoğraf atölyesi 20-65 yaş arası erkek katılımcıları hedefliyor.

Yapılan araştırmalarda pandemi süreci ve sonrasında insanların beden sağlığının yanı sıra zihin sağlığının oldukça etkilendiği, özellikle İngiltere’de göçmen olarak bulunan, ülkeye yeni gelmiş, çevre edinememiş ya da dil bariyeri olan erkek bireyler arasında yalnızlaşmanın arttığı, bu durumun içe kapanış ve kendini sosyal ortamlardan izole etme şekline dönüştüğü tespit edilmiştir.

”Bu atölyede katılımcıların güçlü yönlerini ortaya çıkarmak ve iletişim gücünü arttırmak için bir araya geleceğiz” diyen Nilay İşlek sözlerini ”Ben sanatla uğraşamam, fotoğraf çekemem veya yaratıcı değilim gibi korkulardan kurtularak fotoğraf çekecek ve üzerine konuşacağız. Yaşanan anları ve hikayeleri fotoğraflarla anlatarak bakış açımızı geliştireceğiz. Kendi dünyamız ile başkalarını dünyasını anlayacağız” diye tamamlıyor.

İşlek,  atölye çalışmalarına katılmak isteyenleri de, “Görsel görüntüler güçlü bir iletişim aracı olabilir, klişelere meydan okur ve duygusal olarak bizi dışa dönük hale getirir. Sanatının güzelliği, çeşitliliğindedir. Bu workshop ile farklı hikayeler anlatmak ve dinlemek isterseniz Social Action for Health (@safhuk) desteği ile 4 hafta sürecek olan bu atölye serisine ücretsiz katılabilirsiniz” sözleriyle davet ediyor.

Atölye dili Türkçe olacaktır.
Kayıt işlemleri için 07951578450 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

http://www.artlenslondon.co.uk

https://www.safh.org.uk

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar