Connect with us

İngiltere

Londra’da düğün mekanı sahibi, 100 konuğa izin verdiği için 10.000 sterlin para cezasına çarptırdı

Londra Polisi’nden memurlar Salı akşamı Southall’daki Tudor Rose’a çağrıldı ve çok sayıda insana koronavirüs düzenlemelerini ihlal ettiği için ceza kesti.

Published

on

By

Batı Londra’daki bir düğün mekanının sahibi, polisin 100’den fazla kişinin katıldığı bir resepsiyona baskın yapmasının ardından 10.000 sterlin para cezasına çarptırıldı.

Büyükşehir Polisinden memurlar Salı akşamı Southall’daki Tudor Rose’a çağrıldı ve çok sayıda kişinin koronavirüs düzenlemelerini ihlal ettiğini tespit etti .

Basına yansıyan görüntülerde  virüsün bulaşmasını önlemek için sosyal mesafenin hiçe sayıldığı ve yüz maskesi takmayan misafirlerin olduğu görüldü.  Mevcut kılavuza göre, düğünlerde izin verilen misafir sayısı 15 kişiyle sınırlı  ve mekanlar Covid güvenlik kurallarına uymak zorunda. Üst düzey memurlar, düzenlemelerin açık bir şekilde ihlal edilmesi nedeniyle mekan sahibine  10.000 £ ‘luk ceza kesti.

Baş Müfettiş Peter Gardner  “Bu, insanları ölümcül bir virüs yaymaktan korumak için özel olarak tasarlanmış olan yönetmeliklerin tehlikeli ve aptalca bir ihlaliydi. Düğünler gibi büyük toplantılara getirilen kısıtlamalar aylardır yürürlükteve açıkçası bu kanunun aleni ve kibirli ihlali için hiçbir mazeret olamaz. Mekan sahibinin düzenlemeleri uygulamak veya müşterilerini güvende tutmak için açıkça hiçbir girişimde bulunulmadı bu nedenle mekana 10.000 sterlinlik bir para cezasına bildirdik” diye konuştu.

Gardner ayrıca, “Londra’da koronavirüs vakaları arttıkça, Teşkilatımızın memurları, düzenlemeleri ihlal eden, kendilerini ve diğerlerini riske atan bireyleri ve işletmeleri baskı altına alma çabalarımızı iki katına çıkaracak” açıklamasını yaptı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar