Connect with us

Türkiye

Lüks otomobilde 5 liraya karpuz satan sürücüye ceza yağdı!

İstanbul Beyoğlu’nda bir kişinin yol kenarına çektiği lüks otomobilin bagajında kilosu 5 liradan karpuz satması büyük şaşkınlık yaratmıştı. Piyalepaşa Bulvarı’nda lüks otomobille 5 liraya karpuz satan İranlı sürücüye trafik polisi tarafından para cezası kesildiği belirtilirken lüks otomobil ise amacı dışı kullanılmaktan 15 gün trafikten men edildi.

Published

on

By

Beyoğlu Hacı Hüsrev Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı üzerinde lüks otomobilini yol kenarına çeken ve İran uyruklu olduğu öğrenilen bir kişi karpuz satışı yaptı.

Otomobilinin bagajına koyduğu karpuzları kilosunu 5 liradan satan şahıs çevredeki vatandaşların ilgisini çekti. Bu sırada karpuz almak isteyen bazı kişilerin de sıraya girdiği görüldü.

Lüks otomobilli karpuzcunun bir arkadaşı da cep telefonu kamerası ile satış anını görüntüledi. Gazetecilerin çekim yapmasından rahatsız olan şahıs karpuzları yol kenarına bırakıp otomobille uzaklaştı.

OTOMOBİL 15 GÜN TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri lüks otomobille 5 liraya karpuz satan sürücüyle ilgili çalışma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 07 MA 9278 plakalı lüks otomobilin sürücüsünün İran vatandaşı M. H. F. olduğu belirlendi.

Trafik polisleri tarafından otomobil sürücüsü M. H. F.’ye 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun Ek 1, araçları motorlu araç tescil belgesinde gösterilen maksadın dışında kullanmak ve sürülmesine izin vermek, maddesine istinaden 1228 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca otomobil 15 gün süreyle trafikten men edildi.

KARPUZ SATILAN ARABA LAMBORGHINI AVENTADOR

Ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini’nin en üst seviyede v12 silindirli motorlu versiyonu olan Aventador Türkiye’de 2. el olarak ortalama 5 milyon TL’ye satın alınabiliyor.

En az 700 beygir güç üreten 4 tekerlekten çekişli bu otomobil 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı ise 350 km/s olarak belirtilmiş.

Daha önce yüzde 160 olan bu sınıftaki araçların Özel Tüketim Vergisi Remi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde 220’ye çıktı. Lüks aracın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi ise 46 bin TL civarında.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar