Connect with us

Dünya

Mafya hesaplaşması! Kartel liderinin cesedi şehir meydanındaki parkta poşete sarılı halde bulundu

Meksika’da şehir meydanındaki parkta, üzerine bıçakla saplanmış notlar bulunan, poşete sarılı bir ceset bulundu.Cesedin eskiden ülkenin en güçlü kartelinin üst düzey üyesi olan ancak daha sonra ayrılarak kendi grubunu kuran ‘El Cholo’ya ait olduğu tahmin ediliyor.

Published

on

By

Meksika’nın Jalisco eyaletinde bulunan Tlaquepaque şehrinin merkezindeki parkta geçen haftalarda bir ceset bulundu. Banka konulmuş cesedin siyah bir poşetle sıkıcı sarılmış olduğu ve üzerine bıçakla saplanmış notlar olduğu görüldü. Notlardan birinde ‘hain El Cholo’ yazdığı belirtildi.

Mexico News Daily’nin haberine göre cesedin kimliği henüz net olarak belirlenmedi. Ancak yetkililer cesedin, Meksika’nın en güçlü karteli kabul edilen ‘Yeni Nesil Jalisco Karteli’nin (CJNG) eskiden üst düzey bir üyesi olan ‘El Cholo’ lakaplı Enrique Sanchez’e ait olduğunu düşünüyor. Sanchez, 2017’de ise gruptan ayrılmış ve Nueva Plaza isimli bir kartel kurmuştu.

Ayrıca, ceset bulunmadan önce internette Sanchez’in elleri kelepçeli, etrafında ise CJNG kartelinin silahlı üyeleri olduğu tahmin edilen kişilerle görüldüğü bir videosu paylaşılmıştı. Sanchez videoda, geçen Haziran’da gerçekleşen bir saldırıda Mexico City Polis Teşkilatı Amiri Omar Harfuch García ile işbirliği yaptığını söylüyor.

Yetkililer ölümünün bununla alakalı olabileceğini düşünüyor. García ise Twitter’da hakkındaki iddiaları reddetti.

Jalisco başsavcısı Gerardo Octavio Solis Gomez, “Bu materyal, bir organize suç örgütü tarafından devleti istikrarsızlaştırmak için planlanmış stratejinin varlığını doğruluyor. Her şey cesedin ‘El Cholo’ lakaplı Sanchez’e’e ait olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

‘El Cholo’nun CJNG’den ayrılıp kendi kartelini kurmasından bu yana, iki grup Orta Meksika’da uyuşturucu kaçakçılığının kontrolü için savaş halinde.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar