Connect with us

Spor

Manchester City ve Chelsea taraftar tepkisi nedeniyle Avrupa Süper Ligi’nden çekilmeye hazır

Son dakika haberine göre Manchester City ve Chelsea, Avrupa Süper Ligi’nden ayrılmaya hazır

Published

on

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Milan, Inter ve Juventus’un yer aldığı ve kuruluşunun açıklandığı Avrupa Süper Ligi’nin tartışmaları ve gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Açıklanan proje sonrası UEFA ve FIFA ayağa kalktı ve adeta 12 kulübe savaş açtı.

6 Premier Lig takımının Süper Lig’e katılma kararı sonrası taraftarlardan büyük tepki gördü ve stat önlerinde protesto gösterileri oldu. Başta Liverpool ve Arsenal taraftarları alınan karara büyük tepki çekerek formalarını yaktı.

Manchester City ve Chelsea, Avrupa Süper Ligi’nden ayrılmaya hazır. İki kulüp de UEFA ile görüşme halinde. İngiltere’deki hükümetin, diğer Premier Lig takımlarının ve taraftarların büyük tepkisi bu kararın alınmasında büyük etken olarak gösteriliyor.

TARAFTARLAR FORMALARINI YAKTI

Arsenal ve Liverpool’un Avrupa Süper Ligi’ne katılma kararından sonra taraftarlar bu projeye karşı olduklarını göstererek stat önünde protestolarda bulundu. Açılan pankartlarda “Yazıklar olsun sana” sözleri dikkat çekerken bazı bazı taraftarlar Liverpool formalarını yaktı.

PREMIER LİG TAKIMLARININ KAPTANI ACİL OLARAK TOPLANIYOR

Gelen son dakika haberine göre Liverpool kaptanı Jordan Henderson Premier Lig takımlarının kaptanlarını acil bir toplantıya davet etti. Daily Mail muhabiri Mike Keegan: Liverpool kaptanı Jordan Henderson, tüm Premier Lig ekiplerinin kaptanlarını Avrupa Süper Ligi’nin durumunu görüşmek için toplantıya çağırdı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar