Connect with us

Magazin

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz’un gerçek mesleği ortaya çıktı

Maraşlı’nın çok sevilen oyuncusu hakkında bilinmeyenler

Published

on

Konusu ve başarı kadar  çok konuşulan Maraşlı dizisi oyuncu kadrosuyla da tüm dikkatleri çekiyor. Özellikle dizide Mahur karakterine can veren genç ve güzel oyuncu Alina Boz, sosyal medyada merak konusu oldu.

Hem başarısı hem de güzelliğiyle büyüleyen Alina Boz’un oyunculuk kariyerinden önceki mesleği ise hayranlarını şaşırttı.

Anne tarafından Rus ve baba tarafından Türk olan oyuncu ünlü oyuncunun Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olduğu öğrenildi.

Alina Boz, 14 Haziran 1998’de Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya geldi. Annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya’da kaldı. Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye’ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul’a geldi. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

Türkiye’ye dönüş kararı ile dans ve tiyatro eğitimi alan Alina Boz, küçük yaşına rağmen televizyon dünyasında boy göstermeye başladı. Alina Boz ilk olarak Cesur Hemşire isimli bir dizide rol alarak Canan karakterini canlandırdı.

2014 yılında başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya’nın yer aldığı Paramparça dizisinde Hazal karakterine hayat verdi. 2016 yılında ilk sinema filmi olan Kaçma Birader’de Zafer Algöz, Meek Baykal, Cihan Ercan, Nursel Köse, Necip Memilli gibi isimlerle birlikte oynadı.

Alina Boz, 1.73 metre boyunda, 50 kilo ve İkizler burcudur.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar