Connect with us

Magazin

Mark Ruffalo, İsrail’e yönelik ‘yaptırım’ çağrısında geri adım attı: Açıklamam kışkırtıcı ve saygısızdı

Ünlü oyuncu Mark Ruffalo, İsrail hakkında yaptığı soykırım açıklamaları için özür diledi. Bir kesim Ruffalo’nun geri adım atmasının cesurca olduğunu söylerken, bir kesim ise onu omurgasız olarak nitelendirdi.

Published

on

By

Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle İsrail’e yaptırım çağrısında bulunan dünyaca ünlü oyuncu Mark Ruffalo, açıklamalardan geri adım attı.

Twitter’dan yaptığı açıklamada Ruffalo, “Son İsrail/Hamas çatışması sırasında İsrail’in ‘soykırım’ yaptığını öne süren paylaşımlar için düşündüm ve özür dilerim. Açıklamam doğru değil, kışkırtıcı, saygısız. Burada ve yurt dışında antisemitizmi haklı çıkarmak için kullanılabilir. Şimdi abartıdan kaçınmanın tam zamanı” ifadelerini kullandı.

Ruffalo’nun geri adım atması kimilerince cesurca olarak yorumlanırken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise onu omurgasız olarak nitelendirdi.

“İsrail’e yaptırım zamanı geldi” demişti

Hollywood’un Hulk karakterini canlandıran ünlü isim Ruffalo, Twitter hesabından, “Kudüs’te 1500 Filistinli sınır dışı edilmekle karşı karşıya. 200 protestocu yaralandı, 9 çocuk öldürüldü. Güney Afrika’daki yaptırımlar, siyah halkın özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı oldu. Filistinlileri özgürleştirmek için İsrail’e yaptırımların zamanı geldi” şeklinde paylaşım yapmıştı.

Amerikalı aktör, ‘Şeyh Cerrah’ etiketiyle yaptığı paylaşımda, İsrail’e yaptırım için 2 milyon imza çağrısında bulunan bir internet sayfasının linkini de yer verdi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar