Connect with us

Dünya

Marmaris yangınında son durum: Rüzgar arttı; hava iyice ısındı

Marmaris’in Bördübet Koyu Adalar mevkiinde başlayan yangın rüzgarın şiddeti ile büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Published

on

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın devam ediyor.

DÜN TAHLİYELER BAŞLADI

Yangın Karacasögüt ve Değirmenyanı Mahallesi istikametinde seyrederken, yol üzerindeki evlerde tahliyeler yapıldı.

Bölgede 20 konutta oturan 68 vatandaş, 13 büyükbaş, 18 küçükbaş ve 2 araç, araçlara bindirilerek iç kesimlerdeki güvenli bölgelere tahliyesi gerçekleştirildi.

MUĞLA BELEDİYESİ SON DURUMU PAYLAŞTI

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından dün son durum paylaşıldı. Açıklamada “Toparlar Mahallesi’nde soğutma çalışmaları devam etmektedir. Devam eden orman yangını tüm müdahalelere rağmen henüz kontrol altına alınamadı” ifadeleri kullanıldı.

GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTER ENVANTERDE YOK

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu akşam sosyal medya hesabından açıklama yaparak, 24 saattir söndürülemeyen orman yangını hakkında bilgi verdi.

Oktay’ın açıklaması şöyle:

“Maalesef ki yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik ki envanterde yokmuş. Bugün ise ekiplerin müdahalesine rağmen alevler rüzgarın da etkisiyle kontrol altına alınamadı. Havanın kararmasıyla çalışmalar yine karadan devam edecek. Zor bir gece daha bizi bekliyor. Sizlere müjdeli haberler vermek umuduyla tüm ekiplere kolaylıklar diliyorum.”

 

 

 

Haber: Cumhuriyet

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar