Connect with us

Gündem

Maske kullanımı hakkında tedirginlik yaratan video… Karbonmonoksit oranını yükseltiyor

Published

on

By

Sosyal medyada dolaşan bir video maske kullanımı hakkında tedirginlik yarattı. Bir cihazla karbonmonoksit ölçümü yapan kadının videosu viral oldu. Videoda normal havalandırılmış bir odada karbondioksit değeri 400’ler civarındayken maskenin altındaki havada öldürücü değerlere yükseldiği görülüyor. Hem de saniyeler içinde.
Ne kadar çok insan maske takarsa o kadar çok insan solunum problemi yaşanacağını ddia eden görüntüler.  Bir anda sosyal medyada viral oldu. Videodaki iddia maskelerde kullanılan sentetik ve kanserojen maddelerin uzun vadeli sonuçlarınında tehlike saçacağı yönünde…

maske kullanımı hakkında korkutan iddia

Posted by Londra Gündem on Friday, September 11, 2020

Uzmanlardan maske ile ilgili kafa karıştıran açıklama
Araştırmalar, maskelerin tüm damlacıkları filtreleyemeyebileceğini ve virüsün gizlice sızmasının mümkün olduğunu, ancak maske takmayan birine göre daha düşük bir dozda olduğunu gösteriyor.

ABD’li bulaşıcı hastalık uzmanları Dr. Monica Gandhi ve Dr. Rutherford, New England Tıp Dergisi’nde yayımlanan makalelerinde “Maskeler etrafta uçuşan viral partikül miktarını azaltır. Bu nedenle enfekte olursanız, daha düşük doz ve daha az şiddetli semptomlar görülür” ifadesinde bulundu.

ABD’li uzmanlar, vücudumuza ne kadar az virüs girerse o kadar az hasta olacağımızı söylüyor. Maske takmanın ardında başkalarını püskürtülen damlacıklardan korumaktır. Ancak yapılan yeni bir çalışma maske takmanın başka bir faydasını daha gözler önüne serdi.

VİRÜSE MARUZİYET AZALDIKÇA HASTALIĞIN YÜKÜ AZALIYOR
The Reporter’da yer alan habere göre, UC San Francisco’daki bulaşıcı hastalık uzmanları Dr. Monica Gandhi ve Dr. Rutherford, New England Tıp Dergisi’nde yayımlanan makalelerinde “Maskeler etrafta uçuşan viral partikül miktarını azaltır. Bu nedenle enfekte olursanız, daha düşük doz ve daha az şiddetli semptomlar görülür” ifadesinde bulundu.

Araştırmalar, maskelerin tüm damlacıkları filtreleyemeyebileceğini ve virüsün gizlice sızmasının mümkün olduğunu, ancak maske takmayan birine göre daha düşük bir dozda olduğunu gösteriyor. Bu azalan maruziyet ise kişinin ne kadar hastalandığını etkileyebilir, çünkü bağışıklık sistemi az sayıda viral partikülü çoğalmadan önce yok edebilir.

“DAHA HAFİF ENFEKSİYON SAĞLIK SİSTEMİ ÜZERİNDEKİ STRESİ AZALTIR VE HAYAT KURTARIR”
Dr. Gandhi ve Rutherford, Japonya, Tayvan, Tayland, Güney Kore, Singapur ve Çek Cumhuriyeti gibi maske takmanın halihazırda yaygın olduğu veya hızlı bir şekilde benimsendiği ülkelerde, ağır hastalık ve ölüm oranlarının nispeten düşük kaldığını belirtti.

Gandhi, daha hafif enfeksiyonların sağlık sistemi üzerindeki stresi azaltacağını ve hayat kurtaracağını söyledi. Öte yandan kişinin kendisini de bu şekilde korumuş olduğuna dikkat çekti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar