Connect with us

Magazin

‘MasterChef’te ana kadroya giren 11. yarışmacı belli oldu

‘MasterChef Türkiye’nin 16 kişilik ana kadrosuna girmek için mücadele eden yarışmacılar, son bölümde şeflerin istediği yemekleri en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Bu akşam ana kadroya kalan 11. isim belli oldu. Heyecanlı anların yaşandığı yarışmada yarışmayı Berk İlter, zorlu rakiplerini geride bırakarak ana kadroya girmeye hak kazandı.

Published

on

By

‘MasterChef 2020’nin ilk final turunun tamamlanmasının ardından ikinci tur elemeleri başladı. ‘MasterChef’ 2. grupta ana kadroya girmeyi başaran ilk iki yarışmacı Barbaros Yoloğlu ve Tanya Kilitkayalı olmuştu. Bugün un ve şeker ile yapılan yaratıcılık yarışmasında ise kazanan Berk İlter oldu.

Yarışmanın bu akşam ekrana gelen son bölümünde ise kalan 12 yarışmacı en iyi tabağı hazırlayıp şeflerden geçerli notu almak için yarıştı.

İlk turda en iyi Lazanya’yı yaparak bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar zor anlar yaşadı.

Lazanya’yı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Berk ve Celal oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana malzeme un ve şeker oldu. Bu ürünle 40 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştılar.

Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini şeflere gösterip tadım için sundular. Şefler, tadım sonunda oy birliği ile verdikleri kararı açıkladı.

Yarışmanın ilk elenen ismi Kayhan oldu. Yarışmanın 5. ise Uğur olurken, 4. yarışmacı Celal oldu.

Son üçe kalan yarışmacılar Eray, Gülşah ve Berk olurken, 3. yarışmacı Gülşah oldu ve Eray ve Berk finale kaldı.

Eray ve Berk’in un ve şekerin ana madde olarak kullanarak yaptıkları tabaktan ise yaratıcılık oyunun kazananı Berk İlter

MasterChef Berk kimdir? Berk İlter kaç yaşında ve nereli?

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar