Connect with us

Magazin

MasterChef’te yine ortalık karıştı! Burcu ve Dilara birbirine girdi!

MasterChef Türkiye’nin dün akşam yayınlanan bölümünde yarışmacılar, kaptanlık oyununda en iyi güveci yapmak için yarıştı. Burcu ve Dilara birbirine girdi. İşte MasterChef’in son bölümünde yaşananlar…

Published

on

13 Aralık akşamı 133’üncü bölümüyle izleyici karşısına çıkan MasterChef’te kaptanlık oyunu oynandı. Jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın üstlendiği yarışmada; mavi takım kaptanı olmak isteyen son sekiz yarışmacı mutfağa girdi.

Güveç yapmaları istenen yarışmacılar, en lezzetli yemeği yapmak için canla başla mücadele etti. Gün sonunda Hasan, Tahsin, Burcu ve Sergen öne çıkan isimler olurken; mavi takım kaptanı Burcu oldu.

‘ÇOK UZUN ZAMANDIR FARKINDAYIM’

Burcu, rakibini seçmeden önce bir açıklama yaptı:

“Bu konuda susmak için bayadır elimden geleni yapıyorum ama doğrular ve yanlışlar olduğunda da asla susmam. Bazı şeyler görüyorum çok uzun zamandır farkındayım. Bazı şeyler yaşıyorum görmemezlikten geliyorum. İlk günden beri Dilara’nın kafasında benim onu kaptan yapacağım gibi bir fikir var. Nasıl olduğunu anlamadım ama o zaman da kafam da hiç öyle bir şey yoktu.”

‘RAKİP GÖRMÜYORUM’

Ardından sözlerine devam eden Burcu, bir kadın olarak az kişi de olsalar yarışmaya devam etmenin gururunu yaşadığını söylerken, bunu çok dillendirmediğini ve özde göstermek istediğini açıkladı ve şöyle dedi:

“Dilara bu konuyu ballandıra ballandıra anlatmasına rağmen, ben dokunulmazlık aldığımda beni tebrik edemeyecek kadar nezaketsizdi. Ne zaman kazansam her aşamada gözünde ve bedeninde hırs ve ihtiras görüyorum. Benden ona bir abla tavsiyesi, ‘hırs güzel bir şeydir ama bunu azimle törpülemek gerekir. Yoksa hırs başarının önüne geçer. O yüzden Dilara’yı ne burada ne de başka bir yerde rakip görmüyorum ve kaptan olarak seçmiyorum.”

‘BANA LAF ATTIN, SES ÇIKARMADIM’

Burcu’ya cevap veren Dilara ise “Beni rakip görüp görmemen umrumda bile değil. Senin abla tavsiyelerine ihtiyacım yok. Senin bu yaşında neler yaptığını, neler konuştuğunu hepsini tek tek biliyorum. İnsanların arkasında konuşup, yüzlerine gülüyorsun. Sabahtan beri yan tezgahımda ‘şeytanlar etrafımda, şeytanların nazarı değdi’ dedin. Bana laf atıp duruyorsun, sesimi çıkarmıyorum” diye konuştu.

‘SEN ŞEYTAN DEĞİLSİN DİLARA, YILANSIN’

Bunun üzerine çok sinirlenen Burcu, “Sen şeytan değilsin Dilara, sen bir yılansın” deyince şefler, tartışmaya müdahale etti. Somer Şef, “Arkadaşlar lütfen birbirinize daha sonra pişman olacağınız şeyler söylemeyin. Laflarımıza dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

TAKIMLAR KURULDU

Gerginliğin ardından Eren’i kırmızı takım kaptanı olarak seçen Burcu, takımını kurdu. Mavi takım; Araz, Hasan, Mert ve Burcu’dan oluşurken; Eren’in kaptan olduğu kırmızı takımda; Sergen, Tahsin ve Dilara yer aldı.

 

PAYLAŞ

ŞEFLERDEN İKİNCİ MÜDAHALE
Takımlar seçildiği sırada Dilara’nin “yalancı ve psikopat” dediğini duyan Burcu, şeflere dönerek durumu izah etti. Bunun üzerine ikinci kez müdahale eden şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Burcu’ya ‘önüne dön’ diyen Dilara’ya “Kızım yeter artık. Ya bu sohbeti kesin ya da başka şeyler konuşalım” diye uyarıda bulundu.

PAYLAŞ

Gece sonunda kaptanlar düellosu yapıldı. Protein pişirme üzerine oynanana oyunda; Burcu ve Eren’e; bir adet somon, ördek göğsü ve dana bonfile verildi. Sırasıyla bu ürünleri en iyi pişiren Eren, 2-1 skorla düelloyu ve ilk takım oyunundaki avantajı kazanan kişi oldu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar