Connect with us

İngiltere

Meghan ve Harry çifti, peşlerine dedektif takılmasına tepki gösterdi

Özel dedektif, Meghan Markle’ın kişisel bilgilerini The Sun’a 2 bin dolara sattığını açıklamıştı

Published

on

By

Meghan Markle ve Prens Harry, Birleşik Krallık’ın ünlü tabloid gazetelerinden The Sun’ın Meghan hakkında yasadışı bilgi edinmesinin ortaya çıkmasının ardından açıklama yaptı.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın 2016’da birlikte olduğunun gündeme gelmesinin ardından Britanyalı yayın kuruluşunun çifte dair özel bilgiler alabilmek için Los Angeles’ta yaşayan bir dedektifle iletişime geçtiği basına yansımıştı.

People’ın haberine göre Sussex Dükü ve Düşesi adına açıklama yapan sözcü şu ifadeleri kullandı:

“Sussex Dükü ve Düşesi bugünün, medya endüstrisi ve toplum için önemli bir düşünme anı olduğunu düşünüyor çünkü bu haber geçmişteki yıkıcı uygulamalarının devam ettiğini, ailelere ve ilişkilere geri dönüşü olmayan zararlar verdiğini gösteriyor. Artık her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan gazetecilik değerlerini savunan medya çalışanlarına minnettarlar.”

The New York Times’ın haberi, The Sun’ın New York editörü James Beal’ın özel bilgileri elde etmek için bazı çevrelerde “Danno” diye bilinen özel dedektif Daniel Portley-Hanks’in yardımına başvurduğunu ortaya çıkarmıştı.

Portley-Hanks’in, Meghan Markle ve ailesiyle ilgili ayrıntıları yaklaşık 2 bin dolar gibi mütevazı bir meblağa sattığı bildirilmişti. Bilgilerin adres, telefon numarası, e-posta ve Sosyal Güvenlik numarası gibi detayları da içerdiği aktarılmıştı.

Portley-Hanks, “James Beal’ın ona sağladığım bilgileri yasadışı biçimde elde ettiğimi bildiğine inanıyorum” demişti. Dedektif, gazetenin kendisine bir mektup gönderdiğini ve kendisini “insanları bulmak için yasadışı yöntemler kullanmamaya veya geçmişe dair kontroller yapmamaya” mecbur ettiğini söylemişti.

Dedektif ayrıca yaptıklarından ötürü çok üzgün olduğu olduğunu ve çiftin avukatlarıyla görüşmeye açık olduğunu belirtmişti.

 

Kaynak: Independent, People, The New York Times

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar