Connect with us

Dünya

Melinda Gates, Bill Gates’ten boşandıktan sonra soyadını değiştirmeyecek

Boşanma kararının ardından mahkemeye sunulan belgelere göre Melinda Gates, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ten boşandıktan sonra soyadını değiştirmeyecek

Published

on

56 yaşındaki Melinda Gates pazartesi günü 65 yaşındaki Bill Gates’e boşanma davası açtı ve evliliğin “geri dönülemez biçimde bozulmuş” olduğunu belirtti.

Dosyaya göre Melinda Gates isim değişikliği talep etmeyecek ve çiftin eşyalarının ve mallarının bir ayrılık sözleşmesi hükümlerine göre bölünmesini talep edecek.

Çift, açıklamada boşanma kararını “ilişkileri üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra” aldıklarını söyledi.

Açıklama şöyle devam etti:

“27 yılda üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için dünyanın her yerinde faaliyet gösteren bir vakıf kurduk. Bu amaca olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta çalışmalarımıza birlikte devam edeceğiz fakat artık bir çift olarak birlikte gelişebileceğimize inanmıyoruz.”

Dünya çapında hayırsever çalışmalarıyla ünlü olan çift 1994’te evlendi ve 2000’de Bill & Melinda Gates Vakfı’nı kurdu.

Vakıf ABD’deki en büyük yardım kuruluşu ve son 20 yılda yoksulluk ve hastalıkla mücadele için 50 milyar dolardan (yaklaşık 416 milyar TL) fazla harcama yaptı.

Çift ilk defa milyar dolarlık teknoloji firması Microsoft’ta tanıştı ve üç yetişkin çocukları var: Phoebe, 18; Rory, 21 ve Jennifer, 25.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar