Connect with us

Magazin

Melis Sezen’i hedef gösteren Ahmet Çakar’a: Biz size donunuz var mı diye soruyor muyuz?

MHP’li vekil Ahmet Çakar, Melis Sezen’i Altın Kelebek törenindeki kıyafeti nedeniyle hedef gösterildi. Sezen’in kıyafetinin kanunen suç olduğunu iddia eden Çakar’a sosyal medyada ünlü isimler de dahil yüzbinlerce kullanıcıdan tepki yağdı.

Published

on

Eski MHP milletvekili Ahmet Çakar oyuncu Melis Sezen’i, geçen yıl Altın Kelebek Ödül töreninde giydiği kıyafet nedeniyle hedef aldı.

Akit TV’de yayınlanan programa katılan Çakar, “Bu ‘Sadakatsiz’ adlı dizide oynayan bir kız var. Adını falan bilmem. Geçen gün bir galaya çağırdılar. Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok” dedi.

Başta kadınlar olmak üzere birçok Twitter kullanıcısı ve ünlü isimler Çakar’ın sözlerine tepki gösterdi.

BURCU BİRİCİK: BİZ SİZE DONUNUZ VAR MI DİYE SORUYOR MUYUZ?

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan oyuncu Burcu Biricik, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: “Beyefendiler biz size soruyor muyuz altınızda donunuz var mı diye? Sormuyoruz çünkü bizi ilgilendirmez. Sormuyoruz çünkü üzerimize vazife değil! Üzerinize vazife olmayan şeylerden rica ediyorum uzak durun artık! Sanıyor musunuz ki siz böyle konuşunca biz sizin uygun gördüğünüz şekilde giyineceğiz. Yapmayın komik olmayın!”

HAZAL KAYA: AHLAKINIZDA BOĞULUN

Oyuncu Hazal Kaya Twitter hesabından şunları yazdı: “Oturdunuz koca koca hukukçular (!) torununuz yaşındaki kadının dekoltesini, bedenini mi konuşuyosunuz? Kadına şiddet suç değil mi? Ya da hedef göstermek? Ortada bir suç varsa suçlu sizsiniz. Ahlakınızda boğulun…”

Yıllar önce giydiği göğüs dekolteli elbiseli pozunu paylaşan şarkıcı ve oyuncu Ayşegül Aldinç “Ben de ezelden suçluymuşum bak” dedi.

Oyuncu Yunus Günçe “Haydi diyelim dekolte suç. Peki geri kafalılık, medeniyetsizlik, bağnazlık, çağ dışılık, sığlık, densizlik, hadsizlik, utanmazlık ne? Hobi mi?” ifadesini kullandı.

“SANANE BE! BAKMA! SAPIK!”

Oyuncu Zeynep Beşerler “Sana ne bee! Bakma! Giyilen bir kıyafete kanunen suç ne demek?Sen kimsin? Sapık!” diye yazdı.

Yazar Yekta Koptan “Yaşı geçkin erkeklerde meme sarkması oluyor. Affedersiniz, galalarda falan o beyaz gömleklerinden sarkık memeleri belli oluyor. Suçtur bu. Edepsizliktir. Yaşı geçkin erkekler sütyen takmalıdır” açıklamasını yaptı.

“HİÇ Mİ DERS ALMIYORSUNUZ?”

Oyuncu Ece Dizdar da “Sütyen giymek kanunen zorunluymuş demek. Bak bak!
Melis’i rahat bırakın. Kadın bedenini rahat bırakın. Kimseyi hedef göstermeyin. Bu topraklar kılık kıyafet mevzuundan çok çekti. Hiç mi ders almıyorsunuz? Kendinize gelin haddinizi bilin” diye paylaşım yaptı.

 

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar