Connect with us

Magazin

Meryem Uzerli yerli dizileri eleştirdi: Aldatılmayı normalleştirdiler

Uzun süredir Almanya’da yaşayan oyuncu Meryem Uzerli, önceki gün bir etkinliğe konuk oldu. Meryem Uzerli, konuşma esnasında yerli dizileri eleştirdi.

Published

on

By

Muhteşem Yüzyıl dizisinde yer alan ve Hürrem Sultan karakteri sayesinde tanınan Meryem Uzerli, yaşamanı Berlin’de sürdürüyor. Kızlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan ancak projeler oldukça Türkiye’ye gelen Uzerli, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleşen söyleşiye katıldı.

Söyleşide birçok soruya cevap veren başarılı oyuncu, Türk dizilerini eleştirdi. Uzerli’nin, “Elinizde bir sihirli dernek olsa Türk dizi ve filmlerinde neyi değiştirmek istersiniz?” sorusuna verdiği cevap dikkati çekti.
Meryem Uzerli bu soru için şu ifadeleri kullandı: “Yani neredeyse her dizide bir kadın aldatılıyor. Büyük drama. Çocuklar da izliyor ve düşünüyorlar…

Sanki aldatılma çok normal, her gün oluyor. Üzücü buluyorum. Keşke genç insanlar böyle keşke bu durumu, normal bir şey gibi algılamasalar. Ben bunu çok sağlıklı bulmuyorum. Medyanın ve sanatın da dünyaya bir sorumluluğu var sonuçta.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar