Connect with us

Yaşam

Milyon dolarlık hazine sandığı bulmuştu… Kimliği açıklandı!

ABD’de Rocky Dağları’na, 2010 yılında milyarder Forrest Fenn tarafından saklanan ve içinde 1 milyon dolarlık altın ve değerli antika eşya dolu hazine sandığını bulan kişinin kimliği açıklandı. Jonathan “Jack” Stuef adlı 32 yaşındaki tıp öğrencisinin adı, federal mahkeme kararıyla ismini kamuoyuna açıkladı.

Published

on

Zengin antika tüccarı Forrest Fenn, 2010 yılında bronz bir sandığı 1 milyon dolardan fazla altın, mücevher ve diğer değerli eşyalarla doldurdu. Fenn hazine sandığını Rocky Dağları’nda bir yere saklayarak, nasıl bulunacağına dair ipucu olarak yazdığı şifreli bir şiirden paylaştı. Hazine sandığını bulmak isteyenler, 10 yıl boyunca şiirdeki şifreyi çözmeye çalışarak 1 milyon dolarlık sandığı aradı.

FEDERAL MAHKEME KARARIYLA AÇIKLANDI

Hazine sandığı, Haziran ayında kimliğini açıklamayan bir kişi tarafından Rocky Dağları’nın Wyoming bölgesinde bulundu. Ancak, Michigan’dan Jonathan “Jack” Stuef, bir federal mahkeme kararıyla ismini kamuoyuna açıkladı. Eylül ayında yaşamını yitiren Fenn’in torunu Shiloh Forrest Old, hazine avına adanmış bir web sitesinde, Stuef’in hazine sandığını “yıllarca süren dikkatli arama sonucunda” bulduğunu yazdı.

Stuef yaptığı açıklamada “Benim adım Jack Stuef ve Forrest Fenn Hazinesi’nin bulucusuyum. Onu iki yıl aradım ve bu yılın 6 Haziran’ında, Wyoming’de bulduğum yerden, Forrest’in 10 yıl önce sakladığı yerden aldım. Artık hazine sandığına sahibim” dedi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar