Connect with us

Magazin

Müge Akyamaç’ın 18 yıllık evliliği 10 dakikada bitti!

‘Milyarder’, ‘Gurbetçi Şaban’ ve ‘Şaban Pabucu Yarım’ gibi unutulmaz Yeşilçam filmlerinde rol alan Müge Akyamaç, 18 yıllık eşi Sedat Uğur’dan tek celsede boşandı.

Published

on

By

Yeşilçam filmlerinin ünlü oyuncusu Müge Akyamaç, 18 yıllık eşi Sedat Uğur’dan tek celsede boşandı. Akyamaç, mahkemeye sunduğu dilekçede, evlilik birliğini sürdürmenin imkânsız hale geldiğini belirtti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen, 10 dakika süren duruşma sonrası kararını açıklayan hâkim, çiftin anlaşmalı olarak boşanmalarına karar verdi.

Kemal Sunal’ın unutulmaz filmlerinden Gurbetçi Şaban’da Bahar karakterine hayat veren usta oyuncu Müge Akyamaç, uzun bir süredir herhangi bir televizyon projesinde yer almıyor.

58 yaşındaki oyuncu Müge Akyamaç, 2016 yılında Rüzgar’ın Kalbi filminde rol aldıktan sonra sırra kadem basmıştı. Daha öncesinde de Poyraz Karayel’de yer alan oyuncu, şimdilerde televizyonlardan uzak bir yaşam sürüyor. Kariyerine onlarca tiyatro oyunu sığdıran yıldız, 1992 yılında kadrosuna dahil olduğu İstanbul Üniversitesi Şehir Tiyatroları’nda halen görev yapıyor. Kameralardan uzaklaşan oyuncu, tiyatro sahnesinde yer almayı tercih ediyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar