Connect with us

Dünya

‘Muz yeme’ videosu paylaşan 7 Suriyeli gözaltına alındı; sınır dışı işlemleri başlatılacak

Vatandaşların tepkisine neden olan paylaşımların provokatif amaçlı olduğu belirtildi

Published

on

By

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, bir vatandaşın sokak röportajında, “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz” söylemi sonrası, sosyal medyada gerçekleştirilen ‘muz yeme’ paylaşımlarıyla ilgili, yabancı uyruklu 7 kişinin yakalandığını, bu kişiler hakkında adli işlemlerin tamamlanmasının ardından sınır dışı etme işlemlerinin başlatılacağını duyurdu.

Bir sokak röportajında yer alan “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz” söylemi sonrası yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen kişilerce, sosyal medya siteleri üzerinden “muz yeme” içerikli paylaşımlar yapıldı.

Vatandaşların tepkisine neden olan paylaşımların provokatif amaçlı olduğu gerekçesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.

“Yabancı uyruklu 7 şahıs yakalandı”

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından bahse konu provokatif paylaşımlara ilişkin yürütülen çalışmalar sonucunda elde edilen ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu 7 şahıs yakalanmış olup adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından haklarında sınır dışı etme işlemleri başlatılacaktır. Söz konusu provokatif paylaşımların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılması ve bu paylaşımları yapan tüm şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin titizlikle ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.”

Kaynak: T24

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar