Connect with us

Dünya

Netflix, İngiltere ve İrlanda’da Abonelik Fiyatlarını Artırıyor

Temel abonelik planı için küçük bir fiyat artışı ve premium abonelik planı için de 2 sterlin ya da 3 euro civarında bir fiyat artışı yapılması planlanıyor.

Published

on

Netflix, geçtiğimiz ocak ayında ABD ve Kanada için abonelik fiyatlarını artırmıştı. Şimdi de benzer bir fiyat artışı, Birleşik Krallık ve İrlanda için söz konusu. Belirtilene göre, temel abonelik planı için küçük bir fiyat artışı ve premium abonelik planı için de 2 sterlin ya da 3 euro civarında bir fiyat artışı yapılması planlanıyor.

 

Araştırma şirketi Ampere Analysis’in belirttiğine göre, Netflix’in İngiltere’de yaklaşık olarak 14 milyon, İrlanda’da da 600 bin abonesi bulunuyor. Bu iki ülkedeki aboneler arasında en popüler paket, 2 cihaza kadar HD çözünürlükte yayın sunan standart aboneliktir.

GSM Arena tarafından aktarılan habere göre, eskiden 6 sterlin ya da 8 euro’ya sunulan bu abonelik planının fiyatı, 7 sterlin ya da 9 euro’ya yükselecek. Bu fiyat artışı, yeni aboneler için hemen geçerli olacak. Mevcut aboneler ise yeni fiyatların hesaplarını etkilemesinden 30 gün önce bilgilendirilecekler.

Daha yüksek fiyatlar, Netflix’in sınıfının en iyisi Birleşik Krallık yapımlarına yatırım yapmaya devam etmesine ve kütüphanesinde çok çeşitli kaliteli şovlar ve filmler sunmasına imkan tanıyacak. Netflix’in Birleşik Krallık’a özel olarak hazırlattığı içerikler arasında The Crown, Bridgerton ve Emily in Paris gibi popüler yapımlar yer alıyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar