Connect with us

Kültür Sanat

Netflix, La Casa De Papel’in yeni sezon tarihini yayınladı

La casa de papel 5. kısmı, her biri beşer bölümden oluşan iki parça şeklinde izleyici ile buluşacak. 5. kısmın ilk yarısı 3 Eylül’de; ikinci yarısı ise 3 Aralık 2021’de yayımlanacak.

Published

on

La Casa De Papel 5. Kısım, her biri beşer bölümden oluşan iki parça şeklinde Netflix izleyicileriyle buluşacak. 5. kısmın ilk yarısı 3 Eylül’de, ikinci yarısı ise 3 Aralık 2021’de yayınlanacak.

La Casa De Papel 5. kısmın konusu

Ekip, 100 saatten uzun süredir İspanya Merkez Bankası’nda kapalıdır. Lizbon’u kurtarmayı başarmış olsalar da aralarından birini kaybetmelerinin ardından onları karanlık zamanlar bekler. Sierra tarafından esir alınan Profesör’ün ilk defa bir kaçış planı yoktur. Tam artık başka sorun çıkamazmış gibi göründüğü sırada, şimdiye dek karşılaştıklarından çok daha güçlü bir düşman olay yerine gelir. Artık karşılarında ordu vardır. Tarihin bu en büyük soygunu sona yaklaşırken, banka hırsızlığı olarak başlayan olaylar savaşa dönüşecektir.

Final sezonundan paylaşılan ilk kareler, İspanya Merkez Bankası’nın hem içindeki hem de dışındaki kaosu gözler önüne seriyor. Sierra’nın saklanma yerini bulmasıyla hazırlıksız yakalanan Profesör, bankanın içinde güvende olan Lizbon… Savaş başlar. Daha fazla silah ve bir planı olmamasının çaresizliğiyle yüzleşen Çete, hayatta kalmak için bütün her şeyini ortaya koymak zorundadır.

Dizinin yaratıcısı Álex Pina, paylaşılan tanıtım fragmanı ile birlikte final sezonu için “Salgının ortasında 5. kısmı yazmaya başladığımızda, on bölümlük sezondan bekleneni değiştirmemiz gerektiğini hissettik ve ilkyarıda sezon finali veya dizi finali hissini yaratmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Son derece agresif bir tarzda çalışmaya karar verdik ve Çete’yi işin başına getirdik. 2. yarıda daha çok karakterlerin duygusal durumuna odaklanıyoruz. Bizi doğrudan ayrılmalarına bağlayan duygusal haritalarında bir yolculuğa çıkıyoruz.” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar