Connect with us

Türkiye

Ölen babanın su borcu, 3,5 yaşındaki kızından istendi

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) ise ölen A.R.’nin 6 bin 930 TL’lik su borcu için başlattığı icra takibini, 3.5 yaşındaki kızı D.R.’ye gönderdi.

Published

on

By

Kuaförlük yapan A.R., geçtiğimiz yıl dükkanında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. A.R.’nin vefatının ardından, ayrıldığı eşi ortak kızları D.R. için reddi miras davası açtı. Davada küçük kız çocuğu için reddi miras kararı verdi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) ise ölen A.R.’nin 6 bin 930 TL’lik su borcu için başlattığı icra takibini, 3.5 yaşındaki kızı D.R.’ye gönderdi. İcra takibi teblgatında 4 bin 955 TL olan borcun faiz ile 6 bin 930 TL’ye yükseldiği bilgisi yer aldı.

D.R.’nin annesi, daha sonra bu borcu kendisinden tahsil etmek istediklerini ama boşandığı için bunu da yapamayacaklarını yetkililere söyledi. Bu bilgilerden sonra, işlemdeki yanlışlık düzeltildi.

İZSU’DAN AÇIKLAMA: YAŞI VE ÖZEL DURUMU GÖZDEN KAÇIRILMIŞTIR

İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise “3.5 yaşındaki bir çocuğa icra takibi başlatıldığı yönündeki haberler henüz kamuoyuna yansımadan ailenin müracaatı üzerine söz konusu işlemle ilgili gerekli inceleme yapılmış, sehven yapıldığı tespit edilen işlem kurumumuz tarafından derhal düzeltilmiştir. Konunun muhatabı olan aileye yetkililerimiz tarafından ulaşılmış, yapılan yanlışlık nedeniyle özür dilenmiştir. Abonenin ödenmeyen borçlarıyla ilgili takip süreci yürütülürken, dijital kayıtlar üzerinden babanın mirasçısı olarak görünen kişi hakkında işlem başlatılmış, yaşı ve özel durumu ise gözden kaçırılmıştır. Ailenin başvurusu üzerine işlemin düzeltilmesinin ardından süregelen bir mağduriyet söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar