Connect with us

Kültür Sanat

Once Upon a Time… in Hollywood’un romanı geliyor

Quentin Tarntino, katıldığı Pure Cinema Podcast programında merakla beklenen Once Upon a Time… in Hollywood filminin romanına dair açıklamalarda bulundu.

Published

on

Kill Bill, Inglourious Basterds gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Quentin Tarntino, kariyerine edebiyatı da ekliyor. HarperCollins yayıneviyle iki kitaplık bir anlaşma imzalayan Tarantino, anlaşma kapsamında Once Upon a Time… in Hollywood romanının yolda olduğunu duyurdu.

Pure Cinema Podcast’e katılarak, kitapla ilgili ilk bilgileri de paylaştı. Yönetmen kitabın çıkacak olmasından dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledikten sonra, “Sadece senaryoyu alıp sonra roman biçiminde parçalamakla kalmıyorum. Yeniden anlattım. Yani bu, ‘Ah, tamam, belli ki birkaç sahnesi kalmıştı, bu yüzden senaryoyu alıp romanlaştırdı ve fazladan birkaç sahne attı’ gibi değil. Filmde olmayan detayları ve sırları keşfetmekten mutlu olacağınızı düşünüyorum.” dedi. Tarantino’nun da belirttiği gibi kitap filmdeki karakterlere ve hikâyeye daha derinlemesine bir bakış getirecek.

Tarantino’nun HarperCollins yayıneviyle yaptığı anlaşmaya dahil olan ikinci kitap ise 70’lerin sinema dünyasına odaklanacak. Kurmaca olmayan “Cinema Speculation” adlı kitapta Tarantino’nun o dönemin filmleriyle ilgili görüşlerini içeren yazılar da yer alacak.

“Once Upon a Time in Hollywood: A Novel” romanının 29 Haziran’da hem basılı olarak hem de e-kitap olarak okurlarla buluşması bekleniyor.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar