Connect with us

Gündem

Oprah’ın Harry ve Megan ile röportajında satır aralarındaki gerçekler…

Published

on

Megan genel olarak İngiliz basının saldırıları karşısında kraliyetten destek alamadıklarını ve dışlandığını söyledi. Megan’ın yaşadığı sorunun kaynağı melez olmasından dolayı İngiliz basınının ırkçı yaklaşımı olduğunu biliyoruz. Öncelikle basının çifte standardı hakkında bazı örnekler verelim.

  • William’ın eşi hamile iken elini göbeğinin üstünde tutması hoş olarak karşılanırken, Megan hakkında negatif yorumlar yapıldı.
  • Kraliçe elini cebine koyarken sorun olmadı ama Megan elini cebine koyması eleştirildi.
  • Kate kır çiçekleri tutarken pozitif yorumlar yapıldı. Megan benzer çiçekleri tuttuğunda Charlotte’nin hayatını tehlikeye attığı yazıldı.
  • Kate ve Megan aynı kilisede evlendiler. Kate kilisenin kokusunu gidermek için özel mumlar istediğinde alındı. Diktatör Megan başlığı ile Megan istediğinde bu isteğin abartılı olduğu yazıldı.
  • Kate güzel giyiniyor haberleri çıktı. Megan’ın güzel giyinmesi eleştirildi.
  • Kate ve William haklarını korumak için şirket kurmaları desteklenirken Megan ve Harry yapınca aç gözlü oldukları tarzında yorumlar yapıldı.
  • Kate avocado yerken desteklenirken Megan’ın çevreyi düşünmediği yazıldı. Bu tarz başlayan haberlere kraliyetten uyarı gelmeyince dozu git gide arttı.

Megan röportajda özetle: dışarı çıkmalarına izin verilmediğini, doğmamış çocuğunun rengi konusunda konuşmalar olduğunu, oğlu Archie’nin prens olarak kabul edilmemesini anlayamadığını ve bu yüzden kraliyetin özel korumasının verilmeyeceğini, morali bozuk olduğunda ve ilesiyle konuştuğunda ağladığını ve bir ara yaşamak bile istemediğini kraliyetten yardım istediğini fakat destek alamadığını kendini çok yalnız hissettiğini açıkladı.

Biraz geri planda kalmak istediklerinde buna izin verilmediğini ve bu yüzden kraliyetten ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi.

ÇİFTE STANDART
Epstein’in küçük çocukları zenginlere pazarlayan biri olduğunu herkes biliyor artık. Prince Andrew, Londra’da kraliyete ait yüzlerce ev olmasına rağmen ve para sorunu olmadığı için istediği otelde kalabilecekken Epstein’in evinde kalıyordu ve 18 yaşının altında bir kızla cinsel ilişkiye girdiği konusunda sorgulanmıştı. Buna rağmen basın, Prens Andrew hakkında Megan’a yaptığı eleştirinin yarısını yapmadı.

Megan, rengi yüzünden yapılan bu saldırıları kraliyet istese durdurabileceğini biliyordu. Kate hakkında bin haberden biri negatif olsa bile Kate’in korunduğunu ama kendisi hakkında çoğunlukla aşağılayıcı haberler çıkmasına kraliyetin göz yumduğunu belirtti.

Harry annesinin de aynı sorunları yaşadığını ve o dönemde babasının annesine destek olmadığını daha önce belirtmişti. Harry, ”Şimdi en azından ben Megan’ın yanındayım” dedi.

Genel olarak kraliyet hakkında ciddi bir eleştiri yapmayan Megan diplomatik cevaplar verdi.

Megan’ın bebeğinin kız olacağı belirtildi. Harry 2020 yılının başında gelirlerin kesildiğini ve Netflix ve annesi Diana’dan gelen paraları kullandıklarını söyledi. Harry, babası Prince Charles’ın bir dönem telefonlarına dahi cevap vermediğini söyledi.

Megan, Royal evlilikten 3 gün önce gizlice evlendiklerini ama bunu kimsenin bilmediğini söyledi. “Sadece ben, Harry ve rahip vardı” dedi.

Megan “Basında çıkan  nedime kıyafetleri yüzünden Kate’i ağlattığım haberinin aslında tam tersi yaşandı, Kate beni ağlattı ve özür diledi” dedi.

Sonuç olarak Harry ve Megan artık mutlu olduklarını ve oğullarıyla zaman geçirebildiklerini söyledi.

Böylelikle Pandemi döneminde zenginlerin de zorluklar yaşadığını ve melez birisinin kraliyet ailesine katılsa da ırkçılığın her alanda devam ettiğini öğrenmiş olduk.

Mete Murat Metin

15 Headlines Show How Differently The British Press Treat Meghan Markle Vs Kate Middleton:

https://www.boredpanda.com/uk-media-double-standarts-royal-meghan-markle-kate-middleton/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Meghan and Harry Oprah interview live: Harry feels ‘really let down’ by Prince Charles:

https://www.theguardian.com/uk-news/live/2021/mar/08/harry-and-meghan-oprah-interview-what-time-tonight-channel-special-live-today-cbs-com-winfrey-prince-documentary-news

 

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar