Connect with us

Dünya

Optik illüzyon testi: Gördüğünüz ilk şey ne?

Resimde gördüğünüz ilk şey ne? Sosyal medyada çokça paylaşılan bu optik illüzyon testi hayalinizdeki işi ortaya çıkarıyor.

Published

on

Bir tür göz yanılmasına dayanan ve sık sık sosyal medyada yayılan testlerden biri daha tartışılıyor. Kişisel gelişim platformu Minds Journal’ın yer verdiği görselin bu defa da insanların hayallerindeki işi ortaya çıkardığı iddia ediliyor.

Bu akıllara durgunluk veren zeka oyununda ilk görülen görüntü insanların hayallerindeki işi gösteriyor. Optik illüzyonda bir salyangoz, harita ve kafatası bulunuyor.

İlk olarak salyangozu görenler için öğretmenlik gibi hizmet sektörüne yönelik ve sürekli insanlarla etkileşim içinde olunan mesleklerin uygun olduğu belirtiliyor.

Resme bakar bakmaz kafatasını görenlerin ise çok daha yaratıcı oldukları düşünülüyor. Bu kişiler bir sanatçı, ressam veya dansçı olmak isteyebilirler.

Resimde bir harita görenlerin ise problem çözmeyi sevdikleri ve analitik oldukları belirtiliyor. Mimarlık, hukuk, bilim veya mühendislik alanlarında kariyer yapmak isteyebilirler.

 

 

 

Haber: Sözcü

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar