Connect with us

Dünya

Oyuncu Salma Hayek: Weinstein’ın kazanmasına izin veremezdim

Hollywood yıldızı Salma Hayek, 2002 yapımı Frida filminde yapımcı Harvey Weinstein’ın tacizlerine karşı koyarak filmi bitirme çabalarını bir kez daha anlattı. Hayek, filmin kendisine çok şey ifade ettiğini, Weinstein’ın ise bunu lehinde çevirmeye çalıştığını ifade etti.

Published

on

Cinsel saldırı suçlarından ABD’de hapiste olan yapımcı Harvey Weinstein ile ilgili suçlamalar ilk ortaya çıktığında kendisinin de mağdurlarıdan biri olduğunu açıklayan Salma Hayek, yaşadıklarını bir kez daha anlattı.

Kendisi gibi Meksikalı olan ressam Frida Kahlo’yu canlandırdığı 2002 yapımı Frida filminde, yapımcı Weinstein’ın tacizlerini anlatan Hayek, “Frida filmi benim için politik, toplumsal ve feminist bir duruş demekti. Benim çığlık atma şeklimdi. Harvey de çığlık atma biçimimi beni daha da bastırmak için kullandı. O yüzden kazanmasına izin veremezdim” dedi.

Hayek, film çekimlerinde Weinstein’ın birçok tacizine nasıl katlandığını ve defalarca ‘hayır’ demek zorunda kaldığını 2017 yılında şu sözlerle ifade etmişti: Birçok farklı otel ve mekanda gecenin bir vakti gelip kapıyı açmamı istemesine hayır. Onunla birlikte duş almaya hayır. Duş alırken beni seyretmesine izin vermeme hayır. Bana masaj yapmasına izin vermeme hayır. Çıplak bir arkadaşının bana masaj yapmasına izin vermeme hayır.Bana oral seks yapmasına izin vermeme hayır. Başka bir kadınla birlikte önünde soyunmama hayır. Hayır, hayır, hayır, hayır, hayır… Her ret onun Makyavelist öfkesine neden oluyordu. ‘Hayır’dan daha fazla nefret ettiği bir kelime olduğunu düşünmüyorum.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar