Connect with us

İngiltere

Oyunculuk yaparken Harvard Üniversitesi’ni tam burslu kazanan Ece Hakim, öyle bir bitirme tezi hazırladı ki tüm kadınlardan alkış aldı

Published

on

By

ATV’nin fenomen dizisi ‘Eşkıya Dünya’ya Hükümdar Olmaz’da oynarken, 2016 yılında Harvard Üniversitesi’ni tam burslu kazanıp diziden ayrılan Ece Hakim, bitirme tezinde kadınları yazdı.

22 yaşındaki oyuncu, dün akşam Instagram hesabından yayınladığı karelerle tezi hakkında açıklama yaptı.

Hakim, Instagram’da paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

“Merhaba! Uzun süredir Instagram’da aktif değildim çünkü Harvard’da bitirme tezim üzerine çalışıyordum. Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

ECE HAKİM KİMDİR?

Ece Hakim, 1998 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nden tamamladı. Oyunculuk mesleğine yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından oyuncu olması için yönlendirilen Hakim, bu sayede günümüzdeki popüleritesini yakaladı. İlk olarak ‘Anlat İstanbul’ adlı projede rol aldıktan sonra daha birçok projede rol almaya devam etti. Hakim’in Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki Gamze rolüyle yıldızı parladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılan Ece Hakim şimdi Harvard Üniversitesi’nde psikoloji okuyacak.

ROL ALDIĞI PROJELER

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Zeynep

Umutsuz Ev Kadınları – Gamze

Aşk ve Ceza – Lara

Gece Gündüz – Lale

Avrupa Yakası – İlksen

Kelebek Çıkmazı – Şeyda

İyi ki Varsın – Aymelek

Candan Öte – Küçük Gülen

Yağmur Zamanı – Naz

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar