Connect with us

Sağlık

PCR testi fiyatı ne kadar? PCR testi fiyat 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışı çıkışlarında istenen PCR testi ücretleri merak edildi. Peki ama 2020 yılında PCR testi ücretleri ne kadar oldu? İşte 2020 PCR testi fiyatı!

Published

on

By

Yurt dışına çıkışlarda PCR testi istenen ve bu testi yaptırmak üzere sağlık tesislerine başvuranların işlemlerinin nasıl olacağı açıklandı. Buna göre, yurt dışına çıkmak için gideceği ülke tarafından PCR testi istenmesi nedeniyle test yaptırmak isteyenler, uçak bileti veya varsa görev kağıdını dilekçesine ekleyerek yetkili laboratuvarlara başvurabilecek. Peki ama PCR testi ücretleri ne kadar? PCR testi fiyat 2020

PCR Testi ücreti ne kadar?

Daha önce 110 TL olan PCR Testi ücreti 250 lira olarak açıklandı. Yurt dışına çıkışlarda PCR testi şartı arayan ülkeler için 110 lira karşılığında yapılan testin ücreti 250 liraya çıkartıldı. Görevi gereği yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ücret alınmayacağı belirtildi.

PCR testi nerede ve nasıl yapılır?

Yetkili laboratuvar listesine, “https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html” adresinden ulaşılabilecek.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar